5 مهارت نرم مورد تقاضا


مقدار زیادی وجود دارد فرصت در مشاغل فنی، اما اینها همچنین می توانند موقعیت های رقابتی باشند. هنگام آماده شدن برای اولین مصاحبه خود برای یک موقعیت فنی، ممکن است مطمئن نباشید که در مورد چه چیزی بحث کنید. چگونه خود را متمایز می کنید؟

معلوم می شود که کارفرمایان فناوری به دنبال مهارت های نرم هستند به همان اندازه که مهارت های فنی و سخت در طول فرآیند مصاحبه. اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، در اینجا پنج مهارت نرم مورد تقاضا وجود دارد که کارفرمایان فناوری می‌خواهند در مصاحبه بعدی شما ببینند.

1. مهارت های ارتباطی

داشتن مهارت های ارتباطی برای هر کسی ضروری است. با این حال، به ویژه برای متخصصان فناوری مهم است. شما باید اطلاعات و اصطلاحات فنی را به محتوای مختصر و قابل فهم تبدیل کنید تا رهبران شرکت خود تصمیمات سطح بالایی بگیرند بدون اینکه در نمودارهای پیچیده، تحلیل ها و سایر داده های پیچیده دست و پنجه نرم کنند.

2. کار تیمی

ارتباط فقط صحبت کردن با رئیستان نیست. برای انجام پروژه ها باید به عنوان یک تیم کار کنید. بسیاری از نیروی کار فناوری از اصول استفاده می کنند ساختارهای تیم چابک، بنابراین کارفرمایان می خواهند ببینند که آیا می توانید پروژه ها را به طور مشترک با همتایان خود مدیریت کنید.

در خارج از پروژه های فنی، مهندسان نرم افزار می توانند اساساً به هر بخش دیگری از یک شرکت کمک کنند. فروش و بازاریابی به ویژه از کمک آنها در تجزیه و تحلیل داده ها و ارزیابی احتمالات دیجیتال سود می برند.

3. دانش کسب و کار

کارکنان فناوری هر روز اطلاعات مربوط به رقابت شرکت، فروش، روندهای بازاریابی، قابلیت های آنلاین و سایر موضوعات مرتبط با کسب و کار را پردازش می کنند. همراهی با مهارت های ارتباطی، درک ذهنیت تجاری به شما کمک می کند تا نیازهای شرکت را برآورده کنید. برای ایجاد زبان تجاری خود وقت بگذارید و متوجه خواهید شد که درک ایده های پیچیده رهبران کسب و کار و سایر سهامداران آسان تر از همیشه خواهد شد.

4. دانش محصول

ما اغلب این اصطلاح را وقتی در مورد یک فروشنده صحبت می کنیم می شنویم. با این حال، برای کارمندان فناوری نیز مهم است. کار مهندسی نرم افزار شما یک محصول یا خدمات خواهد بود، بنابراین باید درک روشنی از نحوه کار، نحوه بهترین استفاده از آن و نحوه عملکرد شرکت اساسی نشان دهید. اگر با پاسخ به این سوالات به مصاحبه بروید، مصاحبه کننده شما از کوشش شما قدردانی خواهد کرد.

5. توجه به جزئیات

یک خط کد بد می تواند کل پروژه را بی فایده کند. یک قطعه اطلاعات نامربوط می تواند باعث شود یک رهبر کسب و کار تصمیمی فاجعه بار بگیرد. متخصصان فناوری باید بتوانند اطلاعات خوب را از بد تشخیص دهند و فقط آنچه لازم است را استخراج کنند. شما باید نشان دهید توجه ویژه به جزئیات، به خصوص در طول مصاحبه های فنی، برای اثبات اینکه شما آنچه را که برای کار دقیق و مؤثر لازم است دارید.


ما امیدواریم که این پنج مهارت به شما بینشی در مورد آنچه کارفرمای بالقوه شما در یک متخصص فناوری به دنبال آن است، بدهد. اکنون می‌دانید که برای هر شغلی که در زمینه فناوری دنبال می‌کنید، روی چه مهارت‌هایی کار کنید.

Rosalie Joanne یک نویسنده مستقل و مشارکت کننده وبلاگ است که موضوعاتی در زمینه فناوری، تجارت، امور مالی و سبک زندگی عمومی را پوشش می دهد. او پس از کار در چندین استارتاپ فناوری، اکنون در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در زادگاهش در بریتانیا است.

منبع

Matthew Newman

Matthew Newman Matthew has over 15 years of experience in database management and software development, with a strong focus on full-stack web applications. He specializes in Django and Vue.js with expertise deploying to both server and serverless environments on AWS. He also works with relational databases and large datasets