چک لیست همه جانبه سئو تکنیکال

یکی از کاربردهای اصلی این پسوند شناسایی مشکلات مربوط به کد ، به ویژه پیاده سازی های جاوا اسکریپت با منوها و رابط کاربری است. پس از کامل شدن وب سایت باید این خط کد پاک شود تا وب سایت فعالیت خود را با معرفی به گوگل بهطور رسمی انجام دهد. به همین سبب قصد داریم تا این بخش از مطلب را به آموزش سئو تکنیکال اختصاص دهیم. یکی از رایجترین فرمتهای تصویر، فرمت JPG است. یکی از بهترین اقداماتی که تمامی کسب و کارهای معتبر آن را در پیش گرفتهاند، استفاده از ssl است. موتورهای جستجو برای ردیابی وب سایت شما از رباتها استفاده میکنند. گوگل دوست ندارد که کاربران با همچین خطایی روبهرو شوند و به همین خاطر ممکن است رتبه شما را در صفحات جستجو کاهش دهد. برای اینکه با این ساختار آشنا شوید، اول باید این موضوع را بدانید که اصلاً گوگل چگونه صفحات وب سایت شما را مشاهده میکند؟ چنانچه دوست دارید با بازاریابی محتوا بیشتر آشنا گردید سفارش می کنم نوشتهی علمی بازاریابی محتوا را رسیدگی نمایید در آن یک سری ترفند برای تایپ کردن متنها تبلیغاتی یادگرفتن دادهام.

یکی از خطهای کدنویسیهای فایل robot.txt به این موضوع اختصاص دارد که رباتها سایت را ایندکس نکنند. در بسیاری از منابع آموزش سئو فارسی بیان شده است که از زبان انگلیسی برای انتخاب نام فایل تصاویر خود استفاده کنید. بهترین کاری که میتوانید برای ساختن یک آدرس صفحه قوی انجام دهید آن است که کلید واژه مطلبتان را به صورت فارسی یا انگلیسی در آن استفاده کنید و از استفاده از هر گونه کلمات بیمعنی در آدرس صفحه بپرهیزید. از طرفی این که سایت شما را دیرتر ترک میکنند نشان دهنده کاهش نرخ پرش است. همچنین از طرفی دیگر اگر در سایت خود اشتباهات سئوی تکنیکال بزرگ و جدی انجام دهید، این کار میتواند برای شما سنگینی داشته باشد. اینها استرانژیهایی است که بر اساس حوزه فعالیت وبسایت خود میتوانید از یک یا ترکیبی از آنها استفاده کنید. یکی دیگر از عوامل مهم برای سئو تکنیکال آدرس صفحات یا همان URL است. استفاده از استراکچرهای دیتا در وب سایت یکی از کارهایی است که در سئو تکنیکال انجام میدهیم و شاهد نتایج فوقالعاده آن خواهیم بود. هدفم از راه اندازی تهران لرن بارگذاری تجربیات خودم در زمینه سئو بصورت رایگان می باشد.

بیایید اینگونه به آن نگاه کنیم، کلیدواژه اصلی شما سئو است، کلمات کلیدی LSI آن می تواند بهینه سازی سایت، افزایش بازدید گوگل، بالا بردن سرعت سایت یا هر عبارت دیگری که مفهوم مشترکی با سئو دارد. این بدان معنی است که با لینک دادن داخلی در صفحات وب سایتتان علاوه بر آنکه مطلب جدید دیگری را به مخاطبتان معرفی میکنید، آن را به رباتهای خزنده گوگل هم میسپارید. موتورهای جستجو به خوبی از این قضیه آگاه هستند که صفحات با سرعت لود پایین، تأثیر منفی روی تجربه کاربری می گذارد و لذا اگر صفحه وب سایت شما مطابق با رضایت کاربران لود نشود و سرعت مناسبی نداشته باشد، جایگاه شما را در نتایج سرچ تنزل خواهد داد. ری اکت جاوا اسکریپت یکی از بهترین فریمورکها است.

موتورهای جستجو علاوهبر مشاهده لینکها، محتوای یک صفحه وب را نیز تجزیه و تحلیل میکنند تا تعیین کنند که آیا برای هر جستجوی مشخصی مناسب است یا خیر. مطمئناً شما هم تا به حال با گشت و گذار در بین صفحات اینترنتی با صفحه 404 رو به رو شدهاید. اگر بخواهیم کمی با اعداد با شما صحبت کنیم، باید بگوییم زمان باز شدن صفحات وب سایت شما باید چیزی در حدود 2 تا 7 ثانیه باشد. به همین منظور در این مقاله سعی ما بر این است که به بهترین شکل ممکن اطلاعات مورد نظر در خصوص سئو و تمامی ویژگی ها و مسائل مرتبط به آن را برای شما شرح دهیم تا با استفاده از آن بتوانید درک خوبی نسبت به مفهوم سئو و اجزای آن پیدا کنید. یعنی حتی یک متخصص هم با تمام ترفندهای لازم نمی تواند سایت را با این نوع سئو به مدت زیادی بالا نگه دارد و به محض اطلاع گوگل از این اقدامات آن سایت را از لیست ایندکس حذف می کند. این ابزار عملیات خزش را درست مانند موتورهای جستجو در سایت شما آغاز می کند و تمام مشکلات سئوی داخلی، خارجی و تکنیکال را به اطلاع شما می رساند.

تعداد بالای لینک شکسته در سایت هم برای کرولر و هم کاربر ناخوشایند بوده و به سئو ضربه می زند. کاری کنید کاربران بیشتر در سایت شما بمانند ، این مسئله واقعا معجزه می کند ، تجربه کاربر تاثیر زیادی در رتبه بندی دارد ، اطمینان حاصل کنید که صفحات به سرعت بارگیری می شوند و عناصری مانند تبلیغات بیش از حد و تهاجمی در بالای محتوا وجود ندارند. هرچند در آموزش سئو اولویتی برای بخشهای سئو مطرح نمیشود، اما برای موفقیت پروژه سئو بهتر است سئو خارجی را پس از سئو داخلی و تکنیکال انجام داد. به صورت کلی میتوان بهینه سازی سایت را به دو بخش سئودرونی سایت “On-Site SEO” و سئوبرونی سایت “Off-Site SEO” تقیسم کرد و البته عموماً متخصصان بهینه سازی وب سایت ( سئوکار ) براساس تجربه و بازدهی پروژه (نسبت هزینه به زمان) تنها بخشی از این فاکتورهای بهینه سازی وب را اجرا می کنند. البته این را بدانید در گذشتهها این موضوع زیاد صحت نداشت! در پاسخ به این سؤال باید بگوییم گفته شما کاملاً درست است! در پاسخ به این سؤال باید بگوییم گوگل حامی سفت و سخت مخاطبان است! در نهایت، به دنبال عباراتی باشید که بارها و بارها ظاهر می شوند.

بعضی از این صفحات (مانند محصولات و خدمات) باید در گوگل نمایش داده شوند تا کاربران آن ها را ببیند و بعضی صفحات مانند صفحه لاگین به پنل مدیریت، صفحه سبد خرید، صفحات ثبت نام و لاگین به اکانت کاربران، صفحات پرداخت، فایل های مهم سایت، نباید در گوگل نمایش داده شوند. این قسمت از آقای مجید عابد دعوت کردم تا مهمان پادکست باشند. سئو یا بهینهسازی برای موتورهای جستجو مجموعهای از تکنیکها است که بهکارگیری آنها منجر به بهبود رتبه و جایگاه سایت در نتایج جستجو موتورهای جستوجوگر مانند گوگل میشود. با این کار شما به گوگل این پیام را دادهاید که سایت ما از رسانههای اجتماعی مختلف نیز طرفدار دارد و کاربر به سایت ما از این پلتفرم اضافه میشود. در مقاله اصول بازاریابی رسانههای اجتماعی به معرفی و بررسی راههای مختلف بازاریابی از طریق رسانههای اجتماعی پرداخته شده است.

این که زمان بیشتری را در سایت شما سپری کنند خود در سئو دخیل است. را تعریف نموده و در واقع یک صفحه را به عنوان شاخص به گوگل معرفی کرد. بعد از انتشار الگوریتم پاندا، درست در سال بعدی یعنی سال 2012 گوگل الگوریتم جدیدی بانام پنگوئن معرفی و منتشر کرد. به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان،جذابترین اخبار منتشر شده در گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان مورخ شنبه پانزدهم آبان ماه را با تیتر و عناوین مختلف مشاهده می کنید. نکات مرتبط با موضوع مقاله از زبان جان مولر که در hangout های گوگل منتشر شده است. یکی از معضلاتی که برخی از وب سایتها با آن رو به رو هستند و میتواند منجر به سئو تکنیکال ضعیف شود، وجود محتوای تکراری در صفحات وب سایتمان است.

با استفاده از فایل robots.txt میتوانید رباتها را در سایت خود راهنمایی کنید. Content delivery network امکان انتقال سریع داده های مورد نیاز برای بارگیری محتوای وبسایت از جمله صفحات HTML ، فایل های جاوا اسکریپت ، تصاویر و فیلم ها را فراهم می کند. این روزها استفاده از ssl یکی از واجبات است؛ چرا که بدون وجود آن، گوگل وب سایتتان را برای مخاطبان به نمایش درنمیآورد. این تگ به شما کمک میکند تا به گوگل بفهمانید کدام یک از صفحات معرفی محصولتان اصلی و کدام یک تکراری است؛ بنابراین آن صفحات تکراری را ایندکس نمیکند. فرض کنید یکی از محصولات فروشگاه شما دارای 6 رنگ متفاوت است؛ از این رو باید 6 صفحه با رنگهای مختلف اما محتوای یکسان ایجاد کنید. چون اولا که برای همه کاربران مفید نیستند و دوما باعث می شوند که کاربرانی غیرهدفمند به بخش های غیرهدفمندتر روانه شوند و باعث افزایش ترافیک و خورده شدن منابع هاست شده و در کنار آن با خروج سریع باعث بالا رفتن بانس ریت سایت، کاهش تایم ان سایت و سایر فاکتورهای سئو می شود و این برای تکنیکال سئو اصلا خوب نیست و سوما باعث می شود که فایل های مهم سایت در موتورهای جستجو نمایش داده شوند و امنیت سایت در خطر قرار بگیرد.

این موتور جستجو در صفحات مختلف مقاله ای خود راهنمایی هایی را برای وبمستران قرار داده تا بتوانند به کمک آنها، سایتشان را سئو کنند. سئو فنی یکی از مهمترین پایهها و اصول عملیات سئو است که وجود کوچکترین مشکلی در بخشهای مختلف آن، باعث میشود تا تمامی تلاشهایی که برای بهینهسازی موتورهای جستجو داشتهاید، از بین بروند. همانطور که در مطلب “جلوگیری از ایندکس مطالب در گوگل” گفته شد، از فایل Robots.txt برای وضعیت ایندکس صفحات، استفاده میشود. سایت مپ علاوه بر robot.txt فایل دیگری است که در سئو تکنیکال دارای اهمیت است و فرمت آن xml است. اما روشهای دیگری نیز برای هدایت رباتها وجود دارد. به عنوان مثال اگر با موبایل وارد وب سایت ما یعنی آژانس دیجیتال مارکتینگ تاس شوید، ظاهری متفاوت از آنچه در صفحه لپ تاپ وجود دارد، میبینید و این به دلیل ریسپانسیو بودن وب سایتمان است.

بردکرامب همان لینکهای داخلی هستند که به ترتیب پشت سر هم نمایش داده میشود و از جایی که کاربر شروع به گشت و گذار در وب سایتتان کرده است تا همین صفحه ای که اکنون در آن قرار دارد را به او نمایش میدهد. قبل از اینکه ایده مطالب وبلاگ را نهایی کنید حتما مدتی را صرف جستجوی کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار خود نمایید تا بهترین و مرتبط ترین آن ها را پیدا کنید. Portent: این ابزار به شما امکان می دهد توضیحات متا خود را به همراه عنوان و URL وارد کنید تا نحوه نمایش نتیجه جستجوی خود را آزمایش کنید. استفاده از زیرنویسها روشی ضد گلوله است تا مطمئن شوید تصویر شما به درستی و در زمینه توصیف شده است یا نه. تقریبا سئو در سال 1373 شروع شد البته بسیار ابتدایی و نه به این پیچیدگی امروزه! الکسا یک سیستم رتبه بندی جهانی مبتنی بر داده های ترافیک سایت دارد (که البته اصلا دقیق نیست) اما می تواند به عنوان ابزار تجزیه و تحلیل آماری نیز استفاده شود. یعنی کاملا اصولی و با برنامه بلندمدت یک وبسایت کار خود را شروع میکند و اصلا هم دوست ندارد توسط گوگل جریمه شود. خوشبختانه ایجاد یک بنیان فنی قوی اغلب تجربه بهتری برای کاربران و موتورهای جستوجو به وجود میآورد، پس اصلا نگرانی به دل خود راه ندهید، چون اهمیت یادگیری سئو تکنیکال و بهبود فنی دقیقا در همین است.

برویم تا با این 11 فاکتور بیشتر آشنا شویم. کار فایل robots.txt این است که به موتورهای جستجو دستور می دهد تا از بخش خاضی از سایت دیدن کنند و از بازدید و ایندکس کردن بخشی که لازم نیست در جستجوگر نمایش داده شود، دست بکشند. پس بهترین کار این است که با استفاده از فایل robots.txt دسترسی ربات های خزنده موتورهای جستجو به بخش های غیرضروری را بگیریم. در واقع گوگل با استفاده از معیارهای مختلفی مانند چگالی کلمه کلیدی، وجود کلمات مرتبط، کیفیت تصاویر و … مورد ششم در آموز سئو و بهینه سازی تصاویر وب سایت مربوط به کیفیت تصاویر می باشد. در عصر حاضر مردم بیتاب هستند و نمیخواهند منتظر باز شدن صفحهای بمانند. ساختار سایت به ارتباط موضوعی سایت کمک میکند، محتوای مهم را برجستهتر میسازد، به خزش رباتهای گوگل کمک میکند، ساختار لینک سازی را بهبود میدهد و از کنیبالیزه شدن کلمات کلیدی جلوگیری میکند.

سرعت بارگذاری یک وب سایت بهینه شده از نظر تکنیکال، برای کاربران مناسب و سریع است و رباتهای موتور جستجو به راحتی میتوانند آن را کنکاش کنند. پروفایل بک لینک یک وب سایت یکی از وزین ترین جنبه های الگوریتم موتور جستجوی گوگل است. اگر قصد تغییر آدرس را دارید برای استفاده از اعتبار آدرس قبلی حتما ریدایرکت ۳۰۱ را انجام دهید. توصیه میکنیم به کارهای قبلی یا مطالعات موردی نگاه کنید تا درک درستی از توانایی ارائهدهنده داشته باشید. اگر تا اینجای مطلب همراه ما بودید، به احتمال زیاد قانع شدهاید که سئو تکنیکال بخش مهمی از اقداماتتان برای بهینهسازی سایت را شامل میشود و نباید از آن غافل شوید. در نتیجه این ریتم، از نظر گوگل سایت شما ارزشمند میشود و رتبه بهتری میگیرد. بدون شک هیچکس از اینکه منتظر بماند تا صفحه ای در اینترنت برایش باز شود، خوشش نمیآید و آن صفحه را ترک خواهد کرد. در حالت ایده آل، صفحات باید در سه ثانیه یا کمتر بارگیری شوند تا انتظارات ۸۳٪ از کاربران را برآورده کنند. ما دائما به تغییرات و بروز رسانی الگوریتم های گوگل واکنش نشان داده و تلاش می کنیم قافل گیر نشویم ، به همین دلیل پس از یک بروز رسانی در گوگل ما سریعا همگام با تغییرات جدید می توانیم جایگاه سایت ها را در نتایج جستجو تضمین کنیم.

Title Tag که در بالای هر صفحه شما قرار گرفته به موتور جستجو اعلام میکنه که این پیج مربوط به چه موضوعیه. در واقع اگر لینکهای داخلی را جدی نگیرید، ممکن است ایندکس شدن صفحات وب سایتتان نصف و نیمه انجام شود! این را به یاد داشته باشید که اگر سئوی فنی را جدی نگیرید، شاید تمامی زحمتهایتان به هدر برود و شما اصلاً از آن خبر نداشته باشید! با جایگذاری این تگ در قسمت Header میتوانیم صفحات سایت را از خطر محتوای تکراری نجات بدهیم. پس متا دیسکریپشن نیز درست مثل تگ Title اهمیت بالایی دارد. و در نهایت به عنوان جمعبندی کوتاهی از این مطلب باید بگوییم سئو تکنیکال را معرفی کردیم، گفتیم چرا اهمیت دارد و در نهایت 11 معیاری که به یک سئوی تکنیکال قوی میانجامد، در سادهترین حالت ممکن برایتان بیان کردیم. بخشی از کد HTML است که از طریق آن ما به موتورهای جستجو میگوییم چه بخشهایی از سایت ما را ذخیره و ایندکس کنند. اصطلاحا میگوییم این سایتها سئو فرندلی نیستند.

یکی از مثالهای جالب این فایل در استفاده از وب سایتهای ورد پرسی است. در سال 2016، تحقیقات نشان داد که اگر یک صفحه وب در عرض سه ثانیه باز نشود، ۵۳٪ از بازدید کنندگان وب سایت از طریق موبایل، آن را ترک میکنند. میتوانید در این سایت URL سایت خود را وارد کنید و سرعت را براساس امتیاز A تا D و طیف رنگ سبز تا قرمز مشاهده کنید و یک گزارش کوتاه از مشکلات سرعت سایت خود بگیرید. یعنی روی کلمه سخت و پر رقابتی مثل طراحی سایت گاها مدیر سایت باید به ازای هر کلیک تا 15 هزار تومان هم هزینه پرداخت کند! بازبینی و رتبهبندی، قیمتگذاری، لینک های سایت،NAP برای کسب و کارهای محلی و سایر موارد که می تواند به نمایش محتوای سایت در SERPsکمک کند. بنابراین وقتی کسی چیزی را جستجو میکند، موتورهای جستجو (مانند Google) ، محتوای سئو شده را در بالای نتایج نشان میدهند.

تمام فایلهای حجیم را از روی سایت خود بردارید و بهینه کنید. این سیستمها بهطور خودکار بخش زیادی از سئو تکنیکال را پیادهسازی میکنند؛ به همین سبب معمولاً این سئو کماهمیت تلقی میشود و یا صاحبان کسب و کارها اصلاً از وجود این مفهوم خبر ندارند! ”sponsored” برای لینکهایی که با هدف تبلیغاتی و اسپانسرینگ قرار داده شده اند استفاده میشود. طراحی نقشه راه؛ در پایان فعالیتهای خود را متناسب با پازل و معماری محتوا برای یک دوره 12 ماهه برنامهریزی میکنیم. در صورت مواجهه با سرعت پایین حتما افزونههای سرویس مدیریت محتوای خود را بررسی کنید. کار آن ارتباط با رباتهای گوگل است. 10. تصاویر را تا جایی که آسیبی به کیفیت آن وارد نمی شود، فشرده و بهینه کنید. این فایل به شما کمک میکند که تا حدودی رفتارهای این رباتها در حرکت در بین صفحات وب سایتتان کنترل کنید. همچنین بهتر است این فایل در نقشه سایت آدرس دهی شده باشد. همچنین مهم است که بدانیم یک محتوای خوب از چه ساختاری تشکیل شده است و در هر قسمت از این ساختار بهتر است چه چیزی قرار گیرد. این فایل از یک سری دستورهای برنامهنویسی تشکیل شدهاست.

عددی که توسط الگوریتم محاسبه میشد، یعنی «رتبه صفحه»، تابعی است از مقدار و قدرت لینکهای ورودی. در واقع هر لینکی که از سایتهای دیگر توسط متن یا عکس به سایت شما پیوند شود یک بک لینک برای سایت شما محسوب میشود. خوانایی و نگارش خوب جز استانداردهای سئو نیست، ولی از فاکتورهای بسیار مهم تجربه کاربری محسوب میشود. رو به رو شدن با صفحات 404 یکی دیگر از معیارهای سئو تکنیکال است که بسیار مهم است. خوشبختانه ایجاد سئوی تکنیکال قوی اغلب با تجربه بهتری برای کاربران و موتورهای جستجو به طور همزمان همراه است. در مارس ۲۰۰۷، گوگل به مدیران شبکه هشدار داد که باید از ایندکسشدن نتایج جستجوی داخلی جلوگیری کنند؛ زیرا این صفحات، هرزنامه جستجو هستند. براساس تحقیقات انجام شده، بیش از 50درصد کاربران گوشیهای همراه در سال 2016 بیشتر از 3 ثانیه برای باز شدن یک صفحه تحمل نمیکردند و از سایت خارج میشدند! در اجرای استراتژی تکنیک های سئو داخلی و فاکتورهای آن یک سری از پارامترهای تکنیکال را لازم است مد نظر قرار دهیم.

با ما در تماس باشید. در جلسه بعدی راجع به الگوریتمها گوگل صحبت خواهیم کرد. از جمله این اطلاعات میتوان به میزان جستوجو، تبلیغات و سطح رقابت پیرامون آن کلمه اشاره کرد. ابزارهای زیادی برای تعیین سرعت سایت وجوددارند که میتوانید برای سنجش سرعت سایت از آنها استفاده کنید. یکی از فاکتورهای تعیین کننده موقعیت یک صفحه وب در نتایج جستجو، تعداد لینکهای ورودی است. بنابراین سئوی فنی را دست کم نگیرید و بدانید بخش مهمی از کارهای سئویتان به این قسمت مربوط میشود. بعنوان مثال یک اشتباه کوچک مثلا تایپ کاراکتر / در مکان نامناسب در پرونده robots.txt باعث میشود که موتورهای جستجو را به طور کامل از خزیدن در سایت خود بلاک نموده و در نتیجه این کار روی افت رتبه سئوی شما تاثیرگذار خواهد بود. به عنوان مثال با درج اشتباه اسلش در فایل robots.txt ممکن است اجازه دسترسی به سایت را از موتورهای جستجو سلب کنید. به طور کلی فایل robots.txt به منظور راهنمایی موتور های جستجو گر در پایش صفحات وب سایت ایجاد می شود.

علاوه بر این، بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو را با پیوندهای غیر فعال به مسیرهای بن بست نمیفرستد. گوگل و سایر موتورهای جستجو همواره سعی دارند بهترین نتیجه ممکن را برای جستجو به کاربران خود، ارائه دهند. به همین دلیل بهتر است با در نظر گرفتن استاندارد های حجم تصاویر ، سعی کنید کیفیت تصاویر را در حد مطلوبی نگه دارید. در این مقاله سعی داشتیم که ابتدا درک صحیحی از تکنیکال سئو به دست آورید و ضمن توضیح اهیمت بالای سئو فنی، در ادامه مهم ترین اجزای این بخش از سئو را برای شما توضیح داده ایم. چرا که استفاده از آن راحت و دانلود آن به صورت مجانی است. در واقع میتوان گفت ایجاد سریعتر و راحت تر وب سایت و قابل درک بودن آن برای موتورهای جستجو از ارکان بهینه سازی سئو تکنیکال میباشد. ریسپانسیو بودن به معنای آن است که وب سایتتان در برابر اندازه صفحه نمایشهای مختلف از خود واکنش نشان میدهد و اجزای وب سایت را در بهترین حالت و اندازه خود قرار میدهد.

خب طبیعتاً اگر تجربش مثبت بوده یعنی شما UX خوبی داشتید و به صورت کلی موفق بودید. خب در چنین شرایطی تمام زحمتهایتان در بخش تولید محتوا، سئوی داخلی، سئوی خارجی و دیگر اقدامات چک لیست سئو زیر سؤال میرود! همچنین افزونه سئو یواست به طور اتوماتیک سایت مپ یا نقشه سایت شما را تولید و آپدیت میکند. همچنین میتوانید نگاهی به Vitale Core Web بیندازید، زیرا Google از آنها برای نشان دادن تجربه کاربر استفاده میکند. این موضوع به معنای آن است که اگر سرعت لود وب سایتان پایین باشد، ممکن است محتوایتان در نتایج اول قرار نگیرد و به همان نسبت هم ترافیک ورودی تان را از دست بدهید. از آنجا که تصاویر به لحاظ بصری برای کاربران جذاب هستند، وقتی بازدیدکنندهای وارد وبسایت شود و تصاویر از نظر کیفیت، ابعاد و سرعت لود برایش آزاردهنده باشد، به احتمال قوی زمان زیادی را در آن صفحه نمیگذراند. هرکسی که به پیوندها و لینکهای قدیمی شما وارد شود به طور خودکار به نسخه امن هدایت میشود. این کار با این هدف انجام میشود که گوگل صفحه مورد نظر را همانطور که یک کاربر آن را مشاهده میکند ببیند. و اکنون وقت آن است که این مطالب را با یک آموزش گام به گام جستجوگرها عملی کنید.

رباتهای گوگل با بررسی این فایل بسیار راحت تر صفحات وب سایتتان را پیدا میکنند و سادهتر از قبل روی آنها میخزند و آنها را شناسایی میکنند. افزونههایی با کدنویسی بد هم میتوانند در سرعت سایت تاثیرگذار باشند. جالب است بدانید اگر گوگل بخواهد صفحات وب سایت شما را در نتایج اولیه خودش به نمایش در بیاورد یکی از کارهایی که برای مقایسه شما با رقیبانتان انجام میدهد، بررسی سرعت سایت است. در نمایش دادن توضیحات متا دیسکریپشن، انتخاب بر عهده گوگل است و ما قاطعانه نمی توانیم بگوییم دلیل آن چیست؛ اما می توانیم راهکار هایی را بیان کنیم تا با رعایت آنها، احتمال استفاده از توضیحاتتان در نتایج موتور های جستجو را افزایش دهد. این کار باعث میشود تا سایت و مقاله شما دیده شود و کاربران زیادی به سمت سایت شما روانه شوند. در واقع تبادل تگ کانونیکال بین صفحات بیشتر موجب سردرگمی ربات های خزنده میشود. یعنی تک تک برچسب ها، متا تایتل و متا توضیحات، URLها، تمام کنونیکال تگ ها، سرعت سایت و نقشه و هر چیزی که در سئو نقش داشته باشد را بررسی می کند.

به این ترتیب ریسپانسیو بودن یا نبودن وبسایت میتواند به صورت مستقیم و غیرمستقیم روی seo در اصفهان سئو تاثیر بگذارد. در واقع تکنیکال بودن اثری روانی دارد و ممکن است شما را به یاد مهارتهای برنانه نویسی یا فرایند آموزشی سخت بیندازد! و سئو سایت براتون به یک فرایند جذاب تبدیل شود. دستیابی به سئو ارگانیک یک فرایند طولانی مدت است و زمان زیادی لازم است تا اعتبار لازم برای ارتقای رتبه در گوگل را به دست بیاورید. این به مرورگرها کمک میکند تا از سربار بررسی اینکه آیا فایلهای جاوا اسکریپت در حافظه پنهان آن قدیمی هستند، اجتناب کنند که باعث بهبود عملکرد میشود. این روزها گوگل در برابر ریسپانسیو بودن بسیار حساس است و اگر آن را انجام ندادهاید، بسیار به ضررتان تمام میشود. این نکته قابل توجه میباشد که سئو تکنیکال بهیچ وجه آسان نیست، اما در ادامه سعی شده است به زبان بسیار ساده توضیح دهیم که سئو تکنیکال چیست و در این راستا به چه جنبههایی باید بپردازید و یا از طراح سایت خود بخواهید هنگام کار بر روی وب سایت به چه نکاتی توجه کنند. در سئو تصاویر حتما دقت کنید که هر تصویر نام مخصوص به خود را داشته باشد و مانند تصاویر دیگر نباشد؛ همچنین سعی کنید کلمه کلیدی مورد نظر به صورت کوتاه در نام عکس درج کنید.

اگر آن کلمات کلیدی در صفحه ظاهر شوند، یا اگر در عناوین یا بدنه متن ظاهر شوند، اطلاعات به احتمال زیاد مرتبط هستند. متخصصان بهینه سازی موتورهای جستجو، که معمولاً به عنوان سئوکار شناخته می شوند، در بهینه سازی محتوای وب سایت ها برای کسب رتبه بالاتر در نتایج جستجوی ارگانیک تخصص دارند. ● چه کسانی به SEO احتیاج دارند؟ اصول پایهای SEO در مقایسه با سئو تکنیکال ممکن است کاملا متفاوت و شاید متناقض به نظر برسد. سئو داخلی سایت به گنجاندن کلمات کلیدی در صفحات و محتوای شما، نوشتن محتوای زنجیره ای با کیفیت بالا مرتبط با موضوع سایت، اطمینان از متا برچسب ها و عناوین شما غنی از کلمات کلیدی و سایر عوامل تکنیکی بستگی دارد. کیفیت محتوای شما را مورد بررسی قرار میدهد؛ اما نمیتواند محتوا را به خودی خود تشخیص دهد و آن را رتبهبندی کند. ممکن است با خودتان بگویید مگر گوگل محتوای ما را بررسی نمیکند و براساس تشخیص کیفیت آن جایگاه وب سایتمان را تشخیص نمیدهد؟ این را هم در نظر داشته باشید که در سایتهای وردپرسی چنین فایلی بهطور پیش فرض ساخته میشود و تنها با فعال یا غیرفعال کردن گزینه خواندن در وردپرس میتوانید روی این موضوع کنترل داشته باشید.

بنابراین، رباتهای خزنده گوگل، صفحات وب را بر اساس عوامل مختلفی خزیده و در واقع ارزیابی میکنند. بنابراین، با بهبود جنبههای فنی سئو، به موتورهای جستجو کمک میکنید سایت شما را به راحتی خزیده و درک کنند. Robots.txt فایلی است که در پوشه اصلی (Root هاست) سایت شما قرار دارد و به موتورهای جستجو دستور می دهد که در کدام صفحات سایت شما می توانند خزیده و فهرست شوند و میزان دسترسی را مشخص خواهند کرد. به منظور ساخت فایل robots.txt از افزونه های مرتبط، کدنویس ها و سئوکارها و همچنین ابزارهای آنلاین کمک بگیرید. به عنوان مثال فایل robot.txt یکی از فایلهایی است که در هاست وب سایت شما قرار میگیرد . جدا از آنکه هک شدن یک وب سایت بسیار به ضرر یک کسب و کار تمام میشود، علاوه بر خراب شدن سئوی وب سایتتان، اعتماد مخاطبانتان هم به شما از بین خواهد رفت. اما اینکه چطور یک منو برای سایت بر اساس اصول سئو طراحی کنیم، یک موضوع جداگانه و بسیار مهم است. برخی از عوامل مانند سرعت بارگیری یک صفحه بر اساس تجربه کاربری است. کدو سئو با داشتن تیمی از متخصصان در زمینه طراحی سایت و برنامه نویسی یکی از برترین شرکت طراحی سایت در ایران محسوب می شود و این اتفاق بدون اعتماد شما به مجموعه کدُسئو غیرممکن بود.

اگر گوگل با چنین تکرار محتواهایی رو به رو شود، در مقابل آن ساکن نمینشیند و در عوض این کار اشتباه شما، به رتبه وب سایتتان میافزاید و این یعنی کاهش سئو! به عنوان مثال تنها وجود یک خط کدنویسی اشتباه میتواند سبب شود تا موتورهای جست و جوی گوگل اصلاً محتوای شما را نبینند و در نتایج نشان دهند. همچنین توجه نمایید که این یک تصور غلط است که تنها باید روی جزئیات فنی یک وب سایت تمرکز کنید تا موتورهای جستجوگر را راضی نگه دارید. همچنین این را نیز به یاد داشته باشید که هر چه آدرس کوتاهتر باشد، بهتر است. محتوایی که فقط شامل متن باشد، فقط تا جایی میتواند مخاطب را در صفحه نگه دارد. سئو اسپایدر یک خزنده یا کراولر قدرتمند و انعطاف پذیر است که بهتون کمک میکنه تا وبسایتها رو از دیدگاه موتورهای جستجو ببنید. اما حرف زدن با رباتهای گوگل به کمک این فایل به چه معنی است؟

در ادامه از نکاتی خواهیم گفت که باعث میشوند ترافیک موتور جستجو را به خاطر عملکرد کند یا امنیت ضعیف از دست ندهید. اکثر مخاطبین و کاربران برای جستجو سایت مورد نظرشون از موتور های جستجو مثل گوگل، یاهو و … محتوا پیلار به معنی یک محتوای ستون است؛ منظور از ستون محتوایی است که در یک حوزه بخصوص در آن ابعاد مختلفی از موضوعات مرتبط به صورت جامع و خلاصه بحث و بررسی شود. سئو تکنیکال نام دیگر سئوی فنی است؛ بنابراین همانطور که از نامش مشخص است، به بخش فنی سایت کار دارد و آن را مورد بررسی قرار میدهد. یعنی به عنوان یک مرحله مهم در سئو وردپرس ابتدا باید آن بخش از کدهای قالب که کاربردی در نمایش و طراحی سایت شما ندارند را شناسایی و حذف کنید که این کار به کمک ابزارهای آنلاین امکانپذیر است. شما باید برای دیدن شدن محتواهای وب سایتتان به این رباتها کمک کنید. اگر در محتواهای وب سایتتان به صفحات 404 خودتان و یا دیگر وب سایتها لینک دهید، به ضرر خودتان عمل کردهاید. پس بهعنوان نتیجهگیری کلی دقت داشته باشید که اگر میخواهید واقعاً به موفقیت برسید طرحی که در سایت خود اجرا میکنید.

Matthew Newman

Matthew Newman Matthew has over 15 years of experience in database management and software development, with a strong focus on full-stack web applications. He specializes in Django and Vue.js with expertise deploying to both server and serverless environments on AWS. He also works with relational databases and large datasets
[ Back To Top ]