هفت برنامه 5G در آینده

فراتر از اتصال دستگاه های تلفن همراه و لپ تاپ ها به شبکه، چه کاربردهای دیگری از 5G ممکن است در آینده ببینیم؟

مفهوم 5G در RV ها فوق العاده است. مسافران با بازدید از پارک‌های ملی، توانایی‌های جدیدی را برای سرگرمی‌های با کیفیت بالاتر و کیفیت 4K باز می‌کنند. کارگران از راه دور می توانند یک RV را به یک دفتر خانه قابل اعتماد و سیار تبدیل کنند. سازندگان محتوا می توانند فرصت هایی را برای افزایش ظرفیت با توانایی های آپلود و دانلود باز کنند. این فقط سطح است. دیدن اینکه چگونه 5G بر تجربه سفر در سال های آینده تأثیر می گذارد، باید جالب باشد.

برت فارمیلو، مارکیتورها

حرکت به سوی شهرهای هوشمند

ترکل محتوای جامعه محور با بینش های متخصص ایجاد می کند. ثبت نام در terkel.io برای پاسخ به سوالات و انتشار.منبع

جان یاردلی، موضوعات

اینترنت اشیا

پیتر بابیچنکو، Sahara Case

کار از راه دور در جاده قابل اطمینان تر می شود

مفهوم شهرهای هوشمند را نمی‌توان بدون قابلیت‌های تبادل اطلاعات کافی که 5G ارائه می‌کند، به طور کامل معرفی کرد. این فناوری می‌تواند سیستم‌های ترافیک جاده‌ای را برای به حداقل رساندن ازدحام، استفاده کارآمد از انرژی و کنترل کیفیت هوا فعال کند. تصمیم گیری در زمان واقعی می تواند تفاوت بزرگی در نحوه استفاده از معماری شهر و نحوه استفاده از منابع، به ویژه در مناطق پرجمعیت ایجاد کند.

برای کمک به درک بهتر اینکه چه نوع برنامه‌های کاربردی 5G را می‌توانید ببینید، از کارشناسان فناوری و رهبران کسب‌وکار این سؤال را پرسیدیم. از وسایل نقلیه خودران گرفته تا تبلیغات مفید، چندین برنامه 5G وجود دارد که می‌توانیم انتظار داشته باشیم که در نقطه‌ای از آنها ببینیم. در اینجا ما بر روی هفت تمرکز می کنیم.

دنیل ریچموند، ساعت های تیک

تبلیغات مفید

ربکا سنا، GetSpace.Digital

5G راه را برای ورود فناوری‌های پیچیده‌تر به بازار ما هموار می‌کند. واقعیت افزوده مطمئناً یکی از اشکال این فناوری است که برای ارائه یک تجربه یکپارچه به 5G متکی است. همانطور که می‌توانید تصور کنید، میلیون‌ها راه وجود دارد که واقعیت افزوده می‌تواند نحوه انجام کار و کارهای ساده روزانه ما را تغییر دهد!

ساعت های هوشمند در آینده این پتانسیل را دارند که حتی با 5G هوشمندتر شوند. به عنوان مثال، ردیاب های تناسب اندام در ساعت های هوشمند می توانند از 5G با مواردی مانند نظارت بر قلب، ردیابی فعالیت و ردیابی GPS استفاده کنند. فقط ظرفیت بالاتری از داده وجود دارد که می تواند با تداخل کمتر سیگنال های بی سیم منتقل شود. دیدن اینکه ساعت‌های هوشمند چگونه تکامل می‌یابند و چگونه اعلان‌ها تجربه کلی تناسب اندام را بهبود می‌بخشند، باید جالب باشد.

راندال اسمالی، سفر دریایی آمریکا

ساعت های هوشمند

ونسا مولیکا، مژه حرفه ای

وسایل نقلیه خودمختار

حساسیت بیش از حد پیرامون تبلیغات شخصی سازی شده از طریق 5G بدتر می شود. افزایش جمع آوری داده ها از ارائه دهندگان تلفن همراه به تبلیغاتی تبدیل می شود که به طور فزاینده ای به سمت رفتار و ترجیحات مصرف کننده هدف قرار می گیرند. اگر مردم قبلاً این سؤال را مطرح کرده اند که “از کجا می دانستند که آن تبلیغ را به من نشان دهند؟” 5G این ظرفیت را دارد که از طریق جمع آوری داده های بیشتر، همه چیز را به سطح دیگری برساند. در حالی که جمع‌آوری داده‌ها ممکن است برخی از افراد را ترغیب کند که به تلفن‌های تاشو بازگردند، دیگران ممکن است متوجه شوند که تبلیغات می‌تواند به طور فزاینده‌ای برای ارتباط مشتریان با محصولات یا خدماتی که فقط برای آنها طراحی شده‌اند مفید باشد.

قابلیت های 5G در دستگاه های بیشتری ساخته می شود.

نمونه ای از 5G که در آینده نزدیک خواهیم دید، وسایل نقلیه خودران است! در برخی کشورها، این وسایل نقلیه در حال حاضر در جاده ها هستند و حجم عظیمی از داده ها را جمع آوری می کنند. 5G بازیگر مهمی در این فناوری است زیرا سرعت شبکه برای عملکرد خودرو بسیار مهم است.

فناوری های پوشیدنی، ردیاب ها و حسگرها بازار بزرگی برای 5G خواهند بود. تصور کنید همه ابزارها، لوازم خانگی و ماشین‌های شما از طریق یک اتصال سلولی به یکدیگر متصل هستند، علاوه بر تلفن‌ها، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌هایی که از قبل متصل هستند. 5G دستگاه های بیشتری را قادر می سازد تا بدون مشکل با یکدیگر کار کنند!

همچنین بخوانید: آخرین پیشرفت های 5G شامل پشتیبانی از ماهواره، اتصال P2P، عمر باتری طولانی است.

برنامه های 5G در آینده

واقعیت افزوده

Matthew Newman

Matthew Newman Matthew has over 15 years of experience in database management and software development, with a strong focus on full-stack web applications. He specializes in Django and Vue.js with expertise deploying to both server and serverless environments on AWS. He also works with relational databases and large datasets
[ Back To Top ]