هدف مهندسان UBCO بهبود توانایی های سنجش شبکه و اتصال — ScienceDaily

محققان یک سیستم محلی سازی جدید ایجاد کردند که در آن یک RIS می تواند به عنوان یک ماهواره برای بهبود دقت کار کند. او می‌گوید با هوشمندسازی سطحی، می‌تواند سیگنال‌ها را به تلفن‌های همراه ارسال کند که به نوبه خود می‌توانند از این سیگنال‌ها برای تولید تخمین دقیق مکان استفاده کنند. تخمین موقعیت مکانی دقیق نه تنها برای خدمات مکان مفید است، بلکه برای بهبود انتقال از برج به تلفن با استفاده از طرح‌های انتقال آگاه از موقعیت مکانی بهینه که از RIS نیز استفاده می‌کند، مفید است.

او توضیح می‌دهد: «ما پروتکل محلی‌سازی پیشنهادی را شبیه‌سازی کردیم و اثربخشی آن را در سناریوی دره خیابان میکروسلولی شهری به عنوان نمونه نشان دادیم. “و پروتکل برای چندین کاربر به طور همزمان کار می کند. حتی در مناطقی که خدمات متناوب دارند، می توان داده ها را به اشتراک گذاشت و کاربران را می توان یافت و از یک اتصال قابل اعتماد لذت برد.”منبع

او می‌گوید: «کاربران هرگز انتظار کاهش تماس را ندارند و همچنین انتظار دارند سرعت داده‌های بسیار سریعی داشته باشند. اما برای انجام این کار، شبکه ها نیاز به به روز رسانی مداوم دارند.

دکتر Chaaban و تیمش در آزمایشگاه تئوری ارتباطات UBCO طرح‌های انتقالی را توسعه داده‌اند که سطوح هوشمند قابل تنظیم مجدد – سطوح هوشمند – را در سراسر مراکز شهری برای خدمت به عنوان بازتابنده در شبکه‌های بی‌سیم موجود ترکیب می‌کنند.

محققان UBC Okanagan با بررسی سطوح “هوشمند” که می توانند سیگنال ها را از یک برج به مشتریان برای بهبود پیوند ارسال کنند، به دنبال راه هایی برای بهبود اتصال تلفن همراه و توانایی های محلی سازی هستند. یک سطح هوشمند شامل نصب عناصر بازتابنده بر روی پنجره ها یا پانل ها بر روی ساختمان ها در محیط های شهری متراکم است.

یک سطح هوشمند قابل تنظیم مجدد (RIS) پانلی از بسیاری از عناصر بازتابنده منفرد است که هر یک می توانند سیگنال دریافتی را تغییر داده و آن را منعکس کنند. این اصلاح را می توان با یک سیگنال الکتریکی کنترل کرد، که RIS را قادر می سازد تا اتصال را بهبود بخشد یا سیگنال هایی تولید کند که برای مکان یابی کاربران در شبکه مفید هستند.

برای هر کسی که تلفن همراه داشته باشد اتفاق افتاده است — تماس قطع شده یا هوای خاموش است زیرا ناگهان سرویسی در دسترس نیست. یا بدتر از آن، پین مکان در برنامه ناوبری می افتد.

محققان نظریه خود را با استفاده از چندین RIS مدوله شده که امکان محلی سازی همزمان چند کاربر با پیچیدگی کم برای هر RIS را فراهم می کند، آزمایش کردند. آنها همچنین طرح های انتقال فعال RIS را توسعه داده و آزمایش کردند که از طرح های موجود بهتر عمل می کند.

دکتر انس چابان می گوید هدف بهبود خدمات بی سیم برای میلیون ها کانادایی است. او می گوید در حال حاضر بیش از 12000 دکل آنتن بی سیم وجود دارد. و با این حال، فقدان سرویس سلولی یک مشکل رایج است.

دکتر Chaaban، استادیار دانشکده مهندسی UBC Okanagan می‌گوید: «استفاده روزافزون از فناوری‌های تلفن همراه در سرتاسر جهان نیازمند تحقیقاتی است که رویکردهای جدید بالقوه را در زیرساخت‌های موجود ما باز می‌کند. با وجود اینکه برج های تلفن همراه پشت بام شهرهای بزرگ قرار گرفته اند و روزانه ترافیک داده ها و تلفن های میلیون ها کانادایی را مدیریت می کنند، هنوز هم شکاف هایی در خدمات وجود دارد.

Matthew Newman

Matthew Newman Matthew has over 15 years of experience in database management and software development, with a strong focus on full-stack web applications. He specializes in Django and Vue.js with expertise deploying to both server and serverless environments on AWS. He also works with relational databases and large datasets
[ Back To Top ]