نرمافزارهای تولید محتوا

ادوبی پریمیر در هر دو سیستم عامل ویندوز و مک موجود است. نرمافزار Audacity کاملاً متن باز و رایگان است و نسخههای مختلف آن برای استفاده در سیستم عاملهای ویندوز، مک و لینوکس موجود است. برای استفاده قانونی از نرمافزار ورد باید مجموعه Microsoft Office را با قیمت حدود ۱۵۰ دلار خریداری کرد. بنابراین شما میتوانید به صورت رایگان از این نرمافزار استفاده کنید. نرمافزار پرومو دارای سه پلن Basic، استاندارد و حرفهای است که قیمت هر کدام به ترتیب ۴۹، ۹۹ و ۳۵۹ دلار است. هزینه استفاده قانونی از این نرمافزار به صورت شخصی سالانه ۹۹۹ دلار و به صورت تیمی، ۱۲۹۹ دلار است. این نرمافزار حرفهای به شما اجازه میدهد تا فایلهایی با فرمتهای مختلف را در آن ایمپورت کرده و به ویرایش آنها بپردازید. این نرمافزار ابزارهای فوقالعاده بیشماری را در اختیار شما قرار میدهد که میتوانید برای ویرایش انواع عکس و تبدیل آنها به هرچه که میخواهید، از آن استفاده کنید.

اما نسخه کرک شده این نرمافزار بر روی وبسایتهای مختلف موجود است. از این نرمافزار میتوان استفادههای مختلفی کرد: از ویرایش و ساخت کلیپهای کوتاه گرفته تا تدوین فیلمهای بلند. سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیز دارای افزونههای مختلفی است که میتواند شما را در امر تولید محتوا یاری نماید. اگر در حیطه تولید پادکست فعالیت میکنید، این افزونه میتواند برای شما بسیار مفید باشد. OpenOffice Writer یک نرمافزار ویرایشگر متن رایگان است که میتواند به عنوان جایگزینی برای مایکروسافت ورد محسوب شود. اما به مانند بقیه نرمافزارهای ادوبی، این نرمافزار نیز به صورت کرک شده بر روی اینترنت موجود است. اما به مانند بقیه نرمافزارهای ادوبی، نسخه کرک شدهی نرمافزار ایندیزاین نیز بر روی اینترنت موجود است که میتوانید به صورت رایگان از آن بهره ببرید. اما به مانند بقیه نرمافزارهای شرکت ادوبی، نسخه کرک شده ادوبی آدیشن نیز موجود است که به صورت رایگان میتوان از آن استفاده کرد.

با این حال، نسخه کرک شده این نرمافزار نیز بر روی وبسایتهای مختلف ایرانی موجود است که میتوانید به صورت رایگان آن را دانلود نمایید. اما نسخهی کرک شدهی آن نیز بر روی وبسایتهای ایرانی وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده مجله خبری webspinner کنید. با استفاده از این نرمافزار میتوانید محتواهای ویدئویی آموزشی باکیفیتی تولید و آنها را در پلتفرمهای مختلف عرضه کنید. هزینه استفاده سالیانه از این نرمافزار ۲۱ دلار است. هزینه استفاده قانونی از آن به صورت سالانه ۲۱ دلار است. هزینه استفاده قانونی از آن به صورت سالیانه، ۲۱ دلار است. ویژگی مهم این نرمافزار ساده بودن آن است که باعث میشود تا کاربران تازه کار نیز بتوانند از آن استفاده کنند. از نرمافزار افتر افتکس در اصل برای اضافه کردن جلوههای ویژه به فیلمها و ویدئوهای مختلف استفاده میشود. از این نرمافزار میتوان برای تولید، میکس و ویرایش فایلهای صوتی و موسیقی استفاده کرد. این نرمافزار کاملاً متن باز و رایگان است و فایلهای با فرمت doc را نیز پیشتیبانی میکند. Audacity یک نرمافزار متن باز است که برای ویرایش فایلهای صوتی طراحی شده است. همان طور که اشاره کردیم، این نرمافزار بر روی پلتفرمهای ویندوز، مک و لینوکس قابل استفاده است و استفاده از آن نیز کاملا رایگان است.

میدانیم که مجلات الکترونیکی، بروشورها و کتابهای الکترونیکی، از مهمترین انواع محتواهای دیجیتال هستند. نرمافزار استوری لاین یکی از محصولات شرکت Articulate است که برای تولید محتوای دیجیتال از جمله محتوای آموزشی طراحی شده است. هزینه استفاده از این نرمافزار به صورت سالیانه ۲۰ دلار است. نرم افزار ادوبی ایندیزاین نیز بر روی سیستم عاملهای ویندوز و مک قابل استفاده است. Inkscape بر روی سیستم عاملهای لینوکس، ویندوز و مک قابل اجراست. Inkscape یک نرم افزار طراحی گرافیک رایگان است که طراحان گرافیک و تولیدکنندگان محتواهای تصویری میتوانند از آن بهره ببرند. در عین حال دارای ابزارهای حرفهای نیز هست که باعث میشود تا کاربران حرفهای نیز بتوانند از آن بهره ببرند. این وبسایت دارای صدها تمپلیت آماده برای تصاویر مختلف از جمله پست و استوری اینستاگرام است. در این حیطه تولید محتوای آموزشی هم شرکت ادوبی دارای یک نرمافزار پیشرو است. این نرمافزار نیز محیط سادهای دارد و استفاده از آن آسان است. اما میتوان با استفاده از واسطههای موجود برای پرداختهای ارزی، این نرمافزار را خریداری کرد. بنابراین میتوان گفت که این نرمافزار یکی از مهمترین نرمافزارهای تولید محتوا محسوب میگردد.

Matthew Newman

Matthew Newman Matthew has over 15 years of experience in database management and software development, with a strong focus on full-stack web applications. He specializes in Django and Vue.js with expertise deploying to both server and serverless environments on AWS. He also works with relational databases and large datasets
[ Back To Top ]