نتایج موفقیت آمیز زایمان در مادران باردار با استفاده از هوش مصنوعی — ScienceDaily

بیژن بورا می‌افزاید: «توانایی الگوریتم هوش مصنوعی برای پیش‌بینی خطرات فردی در طول فرآیند زایمان نه تنها به کاهش پیامدهای نامطلوب زایمان کمک می‌کند، بلکه می‌تواند هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی مرتبط با عوارض مادر در ایالات متحده را نیز کاهش دهد، که تخمین زده می‌شود بیش از 30 میلیارد دلار باشد.» ، دکترا، رابرت دی. و پاتریشیا ای. کرن، مدیر علمی خدمات بهداشتی و تحقیقات نتایج.

زنان در حال زایمان اهمیت معاینات دوره ای دهانه رحم را برای سنجش پیشرفت زایمان درک می کنند. این یک مرحله ضروری است، زیرا به متخصصان زنان و زایمان کمک می کند تا احتمال زایمان طبیعی را در یک دوره زمانی مشخص پیش بینی کنند. مشکل این است که گشاد شدن دهانه رحم در زایمان از فردی به فرد دیگر متفاوت است و عوامل مهم زیادی می توانند روند زایمان را تعیین کنند.

مدل پیش‌بینی خطر شامل داده‌های شناخته شده در زمان پذیرش در زایمان، از جمله ویژگی‌های پایه بیمار، جدیدترین ارزیابی بالینی بیمار، و همچنین پیشرفت تجمعی زایمان از زمان پذیرش بود. محققان توضیح می‌دهند که این مدل‌ها ممکن است جایگزینی برای نمودارهای متعارف زایمان ارائه کنند و با استفاده از ویژگی‌های پایه و زایمان هر بیمار، تصمیمات بالینی فردی را ارتقا دهند.

این مطالعه با همکاری دانشمندانی از کلینیک مایو رابرت دی و پاتریشیا ای. کرن مرکز علوم ارائه مراقبت های بهداشتی انجام شد. نویسندگان هیچ گونه تضاد منافع رقیب یا احتمالی را اعلام نکرده اند.

دکتر فاموئید می گوید: «این برای فرد در حال زایمان بسیار فردی است. او می افزاید که این ابزار قدرتمندی برای ماماها و پزشکان از راه دور خواهد بود زیرا زمان انتقال بیماران از محیط های روستایی یا دورافتاده را به سطح مناسب مراقبت می دهد.

Abimbola Famuyide، MD، OB-GYN کلینیک Mayo و نویسنده ارشد این مطالعه می‌گوید: «این اولین گام برای استفاده از الگوریتم‌ها در ارائه راهنمایی‌های قدرتمند به پزشکان و ماماها است که در طول فرآیند زایمان تصمیم‌های حیاتی می‌گیرند». پس از تأیید اعتبار با تحقیقات بیشتر، ما معتقدیم این الگوریتم در زمان واقعی کار خواهد کرد، به این معنی که هر ورودی داده های جدید در طول زایمان یک زن باردار به طور خودکار خطر پیامد نامطلوب را دوباره محاسبه می کند. این ممکن است به کاهش نرخ زایمان سزارین، مادر و نوزاد کمک کند. عوارض.”

منبع داستان:

محققان کلینیک مایو دریافته‌اند که استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی (AI) برای تجزیه و تحلیل الگوهای تغییرات در زنانی که در حال زایمان هستند، می‌تواند به تشخیص اینکه آیا زایمان طبیعی واژینال موفقیت‌آمیز با نتایج خوبی برای مادر و نوزاد انجام می‌شود یا خیر، کمک کند. یافته ها در منتشر شد PLOS ONE.

مواد تهیه شده توسط کلینیک مایو. نوشته اصلی توسط کلی لاکشتاین. توجه: محتوا ممکن است برای سبک و طول ویرایش شود.منبع

در این مطالعه، محققان از داده های موسسه ملی سلامت کودک و توسعه انسانی یونیس کندی شرایور چند مرکزی استفاده کردند. کنسرسیوم برای کار ایمن پایگاه داده برای ایجاد مدل پیش بینی آنها بیش از 700 عامل بالینی و مامایی را در 66586 زایمان از زمان پذیرش و در طول پیشرفت زایمان بررسی کردند.

مطالعات اعتبار سنجی برای ارزیابی نتایج این مدل ها پس از اجرای آنها در واحدهای کارگری ادامه دارد.

Matthew Newman

Matthew Newman Matthew has over 15 years of experience in database management and software development, with a strong focus on full-stack web applications. He specializes in Django and Vue.js with expertise deploying to both server and serverless environments on AWS. He also works with relational databases and large datasets
[ Back To Top ]