فناوری ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد | webspinner

قانون حمایت از شرکت‎های دانش‎بنیان با پارادایمی نوظهور در سطح نواوری فناورانه مؤثر می باشد که تصویب نظام نامه فناوری وزارت نفت نیز در راستای اجرای این قانون بوده که هنوز بطور کامل جاری نگشته است. هدف اصلی از انجام این مطالعه بررسی تاثیر تکنولوژی دیجیتال بر محیط و قابلیت­های بازاریابی است. پژوهش حاضر از نظر هدف، کاربردی است و در زمره پژوهش­های توصیفی از نوع همبستگی قرار می­گیرد. این پژوهش از نظر فلسفه، قیاسی است که بر مبنای پارادایم اثبات­گرایی اجرا شده است. برای سنجش متغیرهای پژوهش، از پرسشنامه محقق ساخته استفاده شده است. داده­های پژوهش با استفاده از مدل­سازی معادلات ساختاری و نرم­افزار لیزرل تحلیل شده است.

مقایسه گوشی های شیائومی 13 و آیفون 14

جامعه آماری مورد مطالعه مدیران و کارشناسان در شرکت­های کوچک و متوسط در تهران است که تعداد آنها 950 نفر بوده است و با توجه به جدول مورگان، حجم نمونه 274 نفر تعیین شده است. در این راستا ضمن مرور بر ادبیات موضوع و استفاده از منابع کتابخانه­ای، محقق از پرسشنامه­ای برای جمع­آوری اطلاعات استفاده کرده است. روایی محتوایی با استفاده از فرمول لاوشه و پایایی با استفاده از فرمول آلفای کرونباخ سنجیده شده است. فرضیات این پژوهش با استفاده از مدل معادلات ساختاری و با استفاده از نرم­افزار لیزرل مورد آزمون قرار گرفت.

  • سودمندی درک شده تکنولوژی های موجود بر بکارگیری آتی تکنولوژی مورد نظر تاثیر می گذارد.
  • داده­های پژوهش با استفاده از مدل­سازی معادلات ساختاری و نرم­افزار لیزرل تحلیل شده است.
  • اگرچه چندین دهه می‌شود که در حال کار روی هوش‌های مصنوعی مختلف هستیم، اما هنوز در اول راه قرار داریم و باید منتظر آینده درخشانی برای آن باشیم.
  • رشته تکنولوژی مواد غذایی، مانند رشته‌های دیگر ترکیبی از درون آسان و دشوار است و شامل دروس عملی در آزمایشگاه و دروس غیرعملی می‌شود.
  • فرضیات این پژوهش با استفاده از مدل معادلات ساختاری و با استفاده از نرم­افزار لیزرل مورد آزمون قرار گرفت.
  • تکنولوژی از جنبه های گوناگون تعاریف متعددی دارد از نظر علمی تکنولوژی، نتیجه ی نهایی تحقیقات یا همان دانش و اطلاعات می باشد که با استفاده از این عوامل می تواند به یک محصول تجاری تبدیل شود.

هوش مصنوعی اگرچه بسیاری از ما را به یاد فیلم‌های تخیلی گذشته که در آن‌ها ربات‌ها به‌دنبال نابودی بشر بودند، می‌اندازد، اما در واقعیت این‌چنین نیست. هوش مصنوعی می‌تواند بسیار کارآمد باشد و در بسیاری از صنایع از سرگرمی گرفته تا داروسازی و پزشکی مورد استفاده قرار بگیرد. اگرچه چندین دهه می‌شود که در حال کار روی هوش‌های مصنوعی مختلف هستیم، اما هنوز در اول راه قرار داریم و باید منتظر آینده درخشانی برای آن باشیم. علام با مطالعهٔ طبیعت به بررسی رفتارهای طبیعی و فیزیکی پرداخته و به دنبال کشف پدیده‌ها است و در حالی‌که فناوری با به‌کارگیری ایده‌ها و دستاوردهای علمی، خدمات و کالای مورد نیاز بشر را ارائه می‌کند. پیشنهاد ما این است سراغ شرکتهایی بروید که نمونه کار در زمینه طراحی سایت گردشگری و یا طراحی سایت رزرو بلیط هواپیما یا طراحی سایت تور مسافرتی داشته باشند و با جزییات این صنعت آشنا باشند.

http://clothesshopping.ir

حوزه رباتیک که حالا در دیجیاتو آن را «کیان» می‌نامیم، اهمیت بسیار زیادی در دنیای ما پیدا کرده است. حالا ربات‌ها بیش از هر زمان دیگری در صنعت حضور دارند و بسیاری از کارخانه‌های پیشرفته برای تولید محصولاتشان از آن‌ها استفاده می‌کنند. در کنار عملیات‌های صنعتی، شرکت‌ها سرمایه‌‌گذاری زیادی روی ربات‌های انسان‌نما کرده‌اند. برای مثال تسلا می‌خواهد در آینده نزدیک ربات انسان‌نمای اپتیموس را روانه بازار کند که به گفته «ایلان ماسک»، مدیرعامل تسلا می‌تواند اهمیتی بالاتر از خودروهای برقی این شرکت داشته باشد. فناوری به توسعه اقتصادهای پیشرفته تر (از جمله اقتصاد جهانی امروز) کمک کرده و امکان ایجاد طبقه خوشگذران را فراهم کرده‌است. بسیاری از فرایندهای فناوری، محصولات جانبی ناخواسته ای تولید می‌کنند که به عنوان آلودگی شناخته می‌شوند و منابع طبیعی را کاهش داده و به محیط زیست زمین آسیب می‌زنند.

تک لاین

در یک رویکرد سرمایه‌گذار خطرپذیر از طریق نماینده خود در هیات مدیره مجله خبری دنیای اینترنت نوآفرین، اهداف و انتظارات خود را دنبال کرده و استقلال و اختیار کامل در امور اجرایی و نحوه دستیابی به اهداف را به شرکت واگذار می‌کند. با توجه به ابهام و عدم قطعیت موجود در ماهیت فناوری نانو، تجاری‌سازی آن مستلزم ایجاد یک نظام تنظیم‌گری مناسب بوده که پیش‌نیاز آن، استانداردسازی فناوری است. استانداردسازی فناوری از یک سو، زیرساخت‌های ایمنی، سلامت و محیط‌زیست را فراهم کرده و از سویی دیگر، زمینه‌های لازم برای تجاری‌سازی و رقابت‌پذیری جهانی را تسهیل می‌کند. این پژوهش، با هدف مطالعه چارچوب‌های پشتیبان استانداردسازی فناوری‌نانو تعریف شده و می‌تواند به برجسته‌تر کردن نقاط قوت و شناسایی ضعف-های سیاستی و نهادی استانداردسازی آن کمک کرده و راهنمای مناسبی درجهت رفع این خلأها در اختیار سیاست‌گذار قرار دهد. در این پژوهش، با استفاده از مطالعات تطبیقی موردمحور، رویکردهای استانداردسازی فناوری نانو در ایران با کشورهای پیشرو، (ایالات‌متحده، آلمان و چین) تحلیل می‌شود. نتایج نشان می‌دهد که تقریباً نیازهای استانداردسازی در مراحل مختلف چرخه عمر فناوری نانو درکشورها یکسان بوده و تفاوت در چگونگی مواجهه با نیازها، اعمال سیاست‌ها و برخورد با چالش‌های ناشی‌از توسعه و کاربرد فناوری بوده‌است.

آینده شغلی فارغ التحصیلان رشته تکنولوژی مواد غذایی

Matthew Newman

Matthew Newman Matthew has over 15 years of experience in database management and software development, with a strong focus on full-stack web applications. He specializes in Django and Vue.js with expertise deploying to both server and serverless environments on AWS. He also works with relational databases and large datasets
[ Back To Top ]