طراحی فضای اداری : راهنمای جامع + عکس – ریرا پلان

همه این کارها را به بهترین شکل ممکن در ساختمان مورد بازسازی شما انجام می دهند. مطلب طراحی ساختمان اداری جی با نمایی از چوب و آجردر اصفهان! علاوه بر این تاثیرات ذهنی و شغلی ناشی از فضاهای اداری نیز دلیل محکمی بر لزوم طراحی دکوراسیون فضای اداری می شود. با بازسازی ساختمان تجاری، شما با یک محیط جدید روبرو می شوید که از هر نظر مناسب نیازها و سلیقه و روحیات شما باشد. یکی از بخشهای مهم ادارات، اتاق جلسه یا کنفرانس است. دکوراسیون اداری لاکچری هم یکی از سبکهای محبوب در چیدمان فضای اداری تجاری است. بازسازی دکوراسیون اداری | بازسازی دکوراسیون داخلی اداری | تاثیر دکوراسیون اداری | هزینه دکوراسیون اداری | دکوراسیون محل کار | دکوراسیون اداری | بازسازی منزل | بازسازی ساختمان | تعمیرات ساختمان از پروژه های دکوراسیون داخلی خانه و دکوراسیون تجاری ما دیدن فرمایید. درواقع یک ساختمان اداری شیک و مدرن می تواند به جذب مشتری، بالا بردن بازده کار و حتی جذب سرمایهگذار کمک کند و به نوعی مانند ویترین برای مغازه است. این بالکن محل هواخوری و لذت بردن از چشم اندازی زیبای شهر است. استفاده از فلز ، کروم و مبلمان ساده و بدون نیاز به تزیینات در سبک مدرن .

اگر محیط اداری شما کوچک است قرار دادن مبلمان کلاسیک در این فضا کار درستی نیست. مبلمان یکی از مهمترین جنبه های طراحی داخلی فضای اداری است. طراحی دکوراسیون و بازسازی دفتر کار یکی از رایجترین و محبوبترین فعالیتها در زمره طراحی دکوراسیون است. طراحی باز و طراحی دکوراسیون بسته رایجترین متدها است. طراحی دکوراسیون اداری بسته یک روش قدیمی است که از سالهای قبل رواج داشته است. علاوه بر ادارات و شرکت ها در دیزاین منزل نیز می توان از میز و صندلی چوبی بهره گرفت. در سبک مدرن نورپردازی گرم و در برخی قسمت ها نورپردازی روشن انجام می شود. برای طراحی نورپردازی سقف دفتر بیمه می توانید از سقف هایی که دارای پنجره مجازی هستند استفاده کنید همچنین می توانید برای طراحی نورپردازی دفاتر بیمه لامپ ها را در قسمت های مناسبی نصب کنید تا نور در همه جای شرکت به صورت یکسان پخش شود.

اما طراحی دکوراسیون باز یک روش نوین و جدید است که از جمله مزایای آن تعامل بیشتر کارمندان با هم و همچنین تسلط بیشتر مدیران روی کارمندان و نحوه انجام کار است. در اتاق ریاست هر کدام از اجزا و وسایل باید نشاندهنده قدرت و تسلط رئیس در آن اداره باشد. نورپردازی در سبک لاکچری هم تلفیقی از مدرنیته و معاصر است. با استفاده از مبلمان کلاسیک می توان قدم بزرگی برای طراحی این سبک برداشت. همچنین معمولا از پنلهای بلند برای کاهش سر و صدای اضافی استفاده میشود. بنابراین این یک امر بدیهی است که کاهش میزان صدا و شلوغی میتواند موجب ایجاد یک محیط سازندهتر همراه با ایجاد حس خوش و راحتی در کارکنان شود.

توجه دقیق به هارمونی رنگها و نیز نوع فعالیت محیط کار شما و در واقع رابط کاربری آن به شما کمک میکند تا رنگ مناسب و درخور فضای کاریتان را انتخاب کنید. بازسازی دفتر کار و بازسازی ساختمان تجاری از نظر سطح تغییرات به دو دسته کلی و جزیی تقسیم بندی می شود.در نوسازی ساختمان بصورت کامل ساختار کلی ساختمان تغییر میکند. در ایران نیاز به نوسازی ساختمان اداری بطور میانگین پس از گذشت ۲۲ سال دیده می شود چرا که از مکان های دیگر پر ترددتر می باشد و احتمال خرابی و ایجاد مشکل در قسمت های مختلف تجاری و اداری وجود دارد. اما بازسازی دفتر کار فقط محدود به ساختمان های قدیمی و سالخورده نمیشود و گاهی ما نیاز داریم فضای زندگی و دکوراسیون منزل یا مغازه و دکوراسیون داخلی محل کارمان به صورت اساسی تغییر کند و حتی چیدمان داخلی فضاها با برداشتن دیواری یا گذاشتن پارتیشن، تغییرات سقف و کف ، نورپردازی و … در این مقاله فقط به نمونه هایی از آن ها اشاره کردیم. شما نمونه این طراحی را در انواع ساختمانهای قدیمی اداری می توانید ببینید. در سیستم طراحی گذشته فضاهایی با چهار دیوار به وجود می آمد ولی با پیشرفت تکنولوژی تقسیم فضا به صورتی شده است که در جریان طراحی داخلی حرکت در فضا جریان دارد که با استفاده از انواع مصالح جدا کننده صورت می گیرد.

ایجاد تنوع باعث میشود که افراد روحیه بهتری برای کار کردن داشته باشند و بتوانند با انگیزه و انرژی بیشتری به کارشان ادامه دهند. با داشتن دید خوب از محل کار، می توانید هنگام کار، احساس بهتری نسبت به محیط اطراف خود داشته باشید. دکوراسیون اداری مدرن طرحهای باز و نور طبیعی دارد و می توان از سقفهای کوتاه یا مسطح، پنجرههایی با ابعاد بزرگ و شیشههای یک تکه و سراسر استفاده کرد. همچنین زمان زیادی هم لازم دارد. در نظر گرفتن محیطی متفاوت از محیط کاری برای استراحت و همچنین طراحی محیطی برای صرف غذا در میان ساعات اداری نیز یکی دیگر از نکات مثبت در طراحی داخلی اداری است.

یکی از انواع دکوراسیون اداری، دکوراسیون اداری کلاسیک است. صندلیها باید به اندازهای راحت باشند که افراد بعد از ساعتها نشستن روی آنها خسته نشوند. طراحی داخلی چنین فضاهایی هزینه بسیار کمی را به همراه دارد زیرا دیگر نیاز به ساختن دیوار نخواهد بود به طور کلی میتوان گفت فضاهای کاری برای روحیه کارکنان مناسب باشد که آنها اجازه تحرک تعامل و ارتباط با یکدیگر را بدهد. این دفتر اداری در سئول قرار دارد. البته کسانی که دوست دارند میز مدیریت سفید استفاده کنند می توانند در بازسازی دفتر کار اینکار را انجام دهند. نور، رنگ و محیط ماست که رفتارهای ما را شکل می دهد.

چرا که قسمت پذیرش اولین قسمتی است که مشتریان شما به آن مراجعه می کنند. بهتر است میز مدیریتی پشت به نور باشد و اولین چیزی که پشت سر مدیر به چشم مراجع می خورد، نور باشد. زمانی که صحبت از طراحی واحد اداری میشود، یعنی برای هر کارمند یا کارشناس یا مدیر و کلا برای هر کدام از پرسنل با هر سمت و وظیفه ای می توان طراحی مشخص و منحصر به فردی داشت. و زمانی که لازم نیست، کارمندان و پرسنل متوجه غیبت او نشوند. صندلی ریاست باید ابهت و درجه کاری او را یادآوری کند. دکوراسیون اتاق کنفرانس باید طوری باشد که گنجایش کافی برای تعداد افراد احتمالی که قرار است در آن اتاق حضور داشته باشند فراهم کند.

نورپردازی اتاق هم باید محیط زنده و پویایی را ایجاد کند. از طرفی ممکن است جلسات ساعتهای طولانی طول بکشد و افراد مجبور باشند و برای مدتها در اتاق بمانند. این نوع از سبکها به دور از پیچیدگیهای خاص و زاییدهی ذهن بسیاری از هنرمندان خواهند بود. در جلسات اولیه نشست با طراح و مجری از علایق، خواست ها، نیازها و حتی ارزش ها و خط فکری خودتان صحبت نمایید چون شناخت و آگاهی هر چه بیشتر طراح از علایق و نیازهای شما، دستیابی راحتتر به فضایی مطلوب، جذاب، لوکس و رویایی در ذهن شما را میسر می نماید. در سبک اداری لاکچری اصولا رنگهای طلایی به چشم می خورند و درخشش و براق بودن این رنگ ها می تواند فضای کلاسیک را بیشتر در ذهن افراد تداعی کند. با استفاده از میز و صندلی استاندارد در محیط کار می توانید در حین اینکه به سلامتی افراد و کارمندان کمک می کنید، به زیبایی و ایجاد یک فضای شیک هم کمک کنید. از مزایای پارتیشن بندی اداری نظم دادن به محیط کار و تمرکز بهتر کارمندان می باشد.

با توجه به اینکه آپارتمانسازی در 15 سال گذشته افزایش زیادی داشته است، معمولا تخریب و نوسازی این تعداد از ساختمان مقرون به صرفه و اصولی نیست. 7. یکی از این اجزا که نقش مهمی در طراحی دارد مبلمان است چراکه به صورت پراکنده و با تعداد زیاد در بخش های مختلف یک شرکت وجود دارد. اگر قصد استفاده از دکوراسیون اداری کلاسیک را دارید. تغییر دکوراسیون به سبکی که دوست دارید باعث می شود بی نظمی، در هم ریختگی، و بقیه مواردی که با آن مواجه بوده اید، از بین ببرد. عکس بعدی یکی از این میدان ها را به شما نشان میدهد که به جای آشپزخانه چوبی روشن، با کابینت های تیره و جزیره دکور شده. یکی از شاخه های پرطرفدار معماری و طراحی داخلی بازسازی اداری است. از سوی دیگر، این چیدمان توسط مشتریان شما نیز دیده میشود. در طراحی دکوراسیون اداری لاکچری معمولا از رنگهای تیره استفاده میشود. اگر تصمیم دارید که اتاق ریاست را مرکزی برای زیر نظر داشتن کارمندان خود داشته باشید و با اکسسوریهای خاص و شیک مانند مبل اداری، میز کار، میز تلویزیون و کتابخانه دکوراتیو دیزاین کنید؛ پیشنهاد میکنیم که از پارتیشنهای شیشهای و دوجداره استفاده کنید. همچنین کارمندان با خلاقیت و آرامش بیشتری به کارهای اداری خود میپردازند.

طراحی اتاق و مبلمان هم از اهمیت بالایی برخوردار است. در کل نورپردازی مناسب از الویت های طراحی دفتر کار می باشد. هزینهی پیشنهادی برای پروژه چقدر می باشد؟ خصوصی سازی حریم بخش مهمی از ایده های طراحی دکوراسیون محسوب می شود و موقعیت گرم و صمیمی برای فضا ایجاد می کند. در این طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان اداری اتاق هایی وجود دارد که از درب های سرتاسر شیشه برخوردار هستند. اما اگر ساختمان نور طبیعی خوبی دارد، با نورپردازی مصنوعی می توان این کمبود را جبران کرد. نیمکت و جایگاه های ردیفی این سالن ها، به پرسنل اجازه میدهد در این فضای دلنشین نشسته و در حین کار از تابش نور خورشید لذت ببرند. در مقابل حضور در فضاهایی که به دقت و زیبایی دکور شدهاند از همان بدو ورود موجب ایجاد احساس احترام و شایستگی برای سازمان یا شرکت و جلب اطمینان و اعتماد مراجعهکننده میشود. شرکت دکوراسیون اداری آدینا با رعایت اصول طراحی و تولید بهترین محصولات را در اختیار مشتریانش قرار داده و می دهد . کارشناسان شرکت دکوراسیون داخلی تاو دکور به صورت دقیق ساختمان شما را بررسی می کنند و در صورت نیاز به تعمیرات لوله های تاسیساتی ، سیمکشی های برق و… بعد از تمام این توضیحات ممکن است این سوال نیز برایتان پیش بیاید که آیا تخریب ساختمان از بازسازی آن بهتر نیست.

چرا که فاکتور مهمی برای جلب مشتری و ایجاد جلوه ظاهری طراحی نمای داخلی ساختمان اداری برای اوست. برای مثال اتاق مدیریت باید حالتی رسمی تر داشته باشد، اتاق کنفرانس بزرگ تر و روشنتر باشد و یا اتاق کار کارمندان پویاتر و فعال تر به نظر بیاید. با در نظر گرفتن دیوارهای غیرقابل انتقال، زیر ساخت های داخلی و تمامی دیوارها را تخریب و سپس طبق نقشه از پیش تهیه شده شروع به نوسازی ساختمان میکنند. طراحی و بازسازی ساختمان اداری به سبک مدرن هم یکی از سبکهای مورد علاقه در طراحی دکوراسیون ساختمان های اداری است. یکی از وسایل موجود در دکوراسیون ساختمان اداری، و البته هر ساختمان دیگری مبلمان است. در این طراحی از بهترین کارکردهای روانی و فیزیکی بهره برداری میشود تا یک محیط آرامش بخش و سرپناه امن و جذاب خلق شود . همچنین مطالعات متعددی وجود دارد که بهبود بهره وری با نور طبیعی به خصوص در محیط های اداری و تولیدی را نشان می دهد. دکوراسیون مدرن معمولا فضای ساده و رنگهای یکپارچه دارد. مبلهای مدرن به با پارچه تکرنگ و یکپارچه تولید شدهاند هم کاربرد زیادی دارند. بیشتر رنگهایی که در این محیط به چشم می خورد هم رنگ چوب است. اتاق های آرام می تواند انتخاب افراد درون گرا برای جمع کردن افکارشان باشد و محیط های باز هم برای افراد برون گرا و پرانرژی مناسب هستند.

درواقع تخریب هزینه بیشتری لازم دارد. در برخی مشاغل نداشتن فضای خصوصی احساس آرامش بیشتری می کند زیرا هیچ چیز انحصاری نیست و همه تعامل، آزادی عمل و صمیمیت بیشتری را در کل فضا احساس میکنند. برای اعتبار بخشی بیشتر به مجموعه باید از بهترین لوازم و شیک ترین طرح ها برای اتاق مدیریت لاکچری استفاده شود؛ زیرا در این اتاق مهمان ها و افراد خاصی برای امور مختلف مانند قراردادها و … منظور از نظم در این معنا، ترکیب مناسب مبلمان از نظر چینش و رنگ بندی آن نسبت به دیگر عناصر در دکوراسیون است. رنگهای سفید، آبی و سبز بیشترین استفاده را در دکور بخشهای مختلف این دفتر کار دارند که ترکیب جالب و زیبایی را تشکیل میدهند. زرد بیانگر حس شادی است و بهترین ترکیب را با رنگ های سبز و قرمز خواهد داشت.

Matthew Newman

Matthew Newman Matthew has over 15 years of experience in database management and software development, with a strong focus on full-stack web applications. He specializes in Django and Vue.js with expertise deploying to both server and serverless environments on AWS. He also works with relational databases and large datasets
[ Back To Top ]