سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست؟

بدون این که شما بخواهید یک دسته کد بنویسید. مثلا آنها را قادر میسازد که بتوانند محتوای تولید شده توسط کاربران خود را از لحاظ سئو و محتوای وب سایت، با سرعت بالایی بررسی کنند. سیستم مدیریت محتوا مطالب را برایمان به آسانی حذف، اضافه و حتی آپدیت میکند و به شما این امکان را میدهد که همیشه مطالب خوب و بهروزی داشته باشید و بدون نیاز به اشخاص دیگر خودتان بتوانید با یک برنامه مدیریت سایتتان را به دست بگیرید. سیستم مدیریت محتوا به شما این امکان را میدهد تا به راحتی و بدون احتیاج به دانش و مهارت خاص بتوانید محتویات سایتهای خود را آپدیت کنید یا حتی آنها را تغییر دهید. اگر شما جز آن دسته از کاربرانی هستید که علم برنامه نویسی ندارید، اصلا نگران نباشید. CMA یک برنامه گرافیکی است که کاربران را قادر به طراحی، ایجاد، اصلاح و حذف محتوا از یک سایت بدون نیاز به داشتن دانش خاصی مجله خبری webspinner میکند. آنها همچنین میتوانند بر رفتار سایت شما تأثیر بگذارند.

در واقع CMS میانبری برای سایت داران در رسیدن به سایتی بهتر و بهروزتر است. دیگر دوران اعتماد به توسعه دهندگان و طراحان وب برای حضور دائمی در محل کار شما برای مدیریت وبسایت شما گذشته است. سیستم مدیریت محتوا هم برای شما همینکار را میکند و مطالب را طبق سلیقه کاربرانتان به نمایش میگذارد. امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله به بخش زیادی از سوالات شما در رابطه با سیستم تولید محتوا و کارایی آن پاسخ داده باشیم. Sitecore یک CMS بدون سروصدا در سطح شرکت است که به شما امکان میدهد وبسایتهای شخصی، ایمیلها، پستهای رسانههای اجتماعی و تجربیات تلفن همراه را ایجاد و تحویل دهید. به جای استخدام یک توسعه دهنده مستقل یا تلاش برای ویرایش کد میتوانید به داشبورد CMS خود بروید و محتوای وبسایت خود را به روز و ویرایش کنید. با بهرهگیری از افزونهها و موضوعاتی مانند این، وردپرس میتوانید یک تجربه منحصر به فرد برای برند تجاری شما ایجاد کنید. با Magento میتوانید چندین فروشگاه را مدیریت کنید.

شما می توانید محتوا را ایجاد و مدیریت کنید، طراحی سایت خود را سفارشی کنید و برنامه های افزودنی را برای افزودن قابلیت به سایت خود نصب کنید، همه این موارد بدون کدگذاری ممکن است. درواقع، همه آن ها میتوانند در یک صفحه کار کنند. در سایت باید هر زمان که میخواهید تغییراتی ایجاد کنید، حتی موارد ساده مانند به روزرسانی محتوا باید پروندهها را از سرور بارگیری کنید. شما میتوانید به جای کدگذاری، با بارگیری یا خرید الگوها و برنامههای افزودنی، طراحی و عملکرد سایت خود را شخصیسازی کنید. به عنوان مثال UIDAI یک وب سایت چند زبانه است که توسط جوملا طراحی شده است. Ghost با یک ویرایشگر بصری و ابزارهای داخلی سئو توجه وبلاگ نویسان و مبتدیانی را که میخواهند یک سایت اساسی ایجاد و مدیریت ساده داشته باشند، را جلب میکند. آنچه جوملا را متمایز میکند پشتیبانی چند زبانه داخلی و گزینه های پیشرفته مدیریت کاربر و محتوا است که آن را برای عضویت، انجمن و شبکه های اجتماعی مناسب میکند. سپس باید قبل از بارگذاری مجدد پروندهها به سرور، مطمئن شوید که هیچ پیوند یا چیز دیگری را قطع نکردهاید. شما با استفاده از CMS میتوانید محتوا را در یک رابط کاربر پسند ایجاد، مدیریت، اصلاح و منتشر کنید.

چندین کاربر می توانند به طور همزمان در انتهای سیستم CMS دسترسی داشته باشند و کار کنند. در این مقاله ما تلاش میکنیم به تمام جوانب استفاده از CMS بپردازیم. ما قبلاً به برخی از مزایای استفاده از CMS اشاره کردهایم، اما بیایید چند روش خاص را بررسی کنیم که میتواند بر روند راه اندازی، بهرهوری تیم و دید آنلاین شما تأثیر بگذارد. جوملا یک CMS منبع باز است. آنها را باز کنید و کد HTML را با دست تغییر دهید. شما در سایت خود برای افزودن متن، تصاویر، میلههای ناوبری و سایر عناصر سازنده یک سایت با HTML شروع میکنید. CMS به شما این امکان را میدهد تا بتوانید به صورت فردی و با توجه به سلیقه و انتظارات کاربران خود مطالب مورد نیاز آنها را مجله خبری webspinner ارائه دهید. سیستم عاملهای CMS ویژگیهای داخلی و همچنین افزونههایی را برای کمک به شما در بهینهسازی سایت خود برای موتورهای جستجو ارائه میدهند. به طور خلاصه CMS میتواند به بهبود روند کار و بهرهوری در تیم شما کمک کند. امروزه کسبوکارهای اینترنتی، ساخت وبسایتهای گوناگون و در کل آشنا شدن با اینترنت و راههای استفاده صحیح و بهرهمندی از آن میتواند در پیشرفت و موفقیت شما بسیار تاثیرگذار باشد. پس اگر دنبال راهحلی هستید که با منابع محدود شما را به شناخت صحیح در رابطه با وب سایتها برساند این مقاله را مطالعه کنید.

Matthew Newman

Matthew Newman Matthew has over 15 years of experience in database management and software development, with a strong focus on full-stack web applications. He specializes in Django and Vue.js with expertise deploying to both server and serverless environments on AWS. He also works with relational databases and large datasets
[ Back To Top ]