راهنمای پیشکسوت بودجه و بانکداری » پلاتو کد


بر اساس بنیاد ملی مشاوره اعتباری (NFCC)، هشتاد و شش درصد از نیروهای فعال وظیفه، پنجاه و یک درصد از همسران نظامی و چهل و سه درصد از جانبازان نگران امور مالی شخصی خود هستند.

من این راهنمای بودجه و بانکداری را برای جامعه نظامی با آمارهایی از این دست در ذهن ایجاد کرده ام. اگر کهنه سرباز، همسر یا عضو خدمات هستید و مطمئن نیستید که چگونه بودجه بسازید، حساب های بانکی را انتخاب کنید یا برای مواقع اضطراری پس انداز کنید، امیدوارم این راهنما برای شما مفید باشد.*

بخش اول: بودجه خود را بسازید

در قلب بودجه بندی یک سوال اساسی وجود دارد: چقدر پول به دست می آورید و چقدر هزینه می کنید؟ داشتن دانش عمیق از درآمد و خروجی خود برای افراد با هر زمینه مالی بسیار مهم است. من به بودجه نیاز دارم شما نیاز به بودجه دارید. حتی افراد مشهور هم به بودجه نیاز دارند.

یک بودجه برای تنظیم و اجرا نیاز به زمان دارد. می توانید بودجه خود را خودتان در یک صفحه گسترده تنظیم کنید یا از نرم افزارهایی مانند استفاده کنید شما نیاز به بودجه دارید یا نعناع برای شروع

وقتی بودجه خود را ایجاد می کنید، توصیه می کنم بین سبک های «بودجه مبتنی بر صفر» و «بودجه 50/30/20» انتخاب کنید.

بودجه مبتنی بر صفر جایی است که درآمد خود را فهرست می کنید و آن را با هزینه های خود مطابقت می دهید. تنظیمات را انجام دهید تا درآمد منهای هزینه ها برابر با صفر شود.

بودجه مبتنی بر صفر

بودجه 50/30/20 گزینه دیگری است. برای این بودجه، درآمد پس از مالیات خود را بین دو حساب جاری و یک حساب پس انداز به صورت زیر تخصیص می دهید:

  1. 50٪ در چک کردن حساب شماره 1 برای هزینه های ثابت شما مانند مواد غذایی و اجاره.
  2. 30٪ در چک کردن حساب شماره 2 برای هزینه های غیر ضروری شما مانند فیلم یا تاریخ.
  3. 20٪ در حساب پس انداز شماره 1 برای بازپرداخت بدهی و صندوق اضطراری شما.

50-30-20

بخش دوم: افتتاح حساب های بانکی

هر بودجه ای که در نهایت ایجاد کنید، حداقل به یک حساب جاری و یک حساب پس انداز در زندگی روزمره خود نیاز خواهید داشت.

از یک حساب جاری برای امور بانکی روزانه خود مانند دریافت چک حقوق و پرداخت قبوض استفاده کنید. به عنوان عضوی از جامعه نظامی، می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ای یک حساب جاری باز کنید بانک USAA برای اعضای نظامی یا بانکداری نظامی چیس.

از یک حساب پس انداز برای ایجاد پس انداز برای صندوق اضطراری و پرداخت بدهی استفاده کنید. صندوق اضطراری شما باید بتواند سبک زندگی فعلی شما را برای سه تا شش ماه حفظ کند. اگر این عدد خیلی بزرگ است، با هر چیزی که می توانید شروع کنید و به سمت بالا بروید.

هنگامی که یک حساب پس انداز باز می کنید، درصد سود سالانه (APY) حداقل 0.5٪ سود می خواهید. شما می توانید استفاده کنید ورشکستگی هنگامی که آماده باز کردن حساب پس انداز خود هستید، بهترین نرخ های موجود را بررسی کنید.

بخش سوم: حالا خودتان این کار را انجام دهید!

زمان آن فرا رسیده است که این استراتژی ها را عملی کنید. برای شروع بودجه و حساب های بانکی جدید خود، می توانید موارد اقدام زیر را دنبال کنید:

  1. یک بودجه مبتنی بر صفر یا یک بودجه 50/30/20 ایجاد کنید و دنبال کنید
  2. مطمئن شوید که یک حساب جاری نزد بانکی دارید که کارمزدی دریافت نمی کند
  3. اطمینان حاصل کنید که یک حساب پس انداز دارید که 0.5٪ APY یا بالاتر را ارائه می دهد
  4. برای پس انداز یک صندوق اضطراری که بتواند حداقل هزینه های سه ماهه را پوشش دهد، طرحی ارائه دهید

اگر سؤالی دارید یا می خواهید مشاوره مالی شخصی دریافت کنید، لطفاً با یک مشاور مالی تماس بگیرید.

جاناتان مدیر آموزش Code Platoon و مهندس ارشد نرم افزار در Venmo است. او تقریباً به هر فارغ التحصیل Code Platoon شخصاً تدریس کرده است و به موفقیت دانش آموزان اختصاص دارد. قبل از Code Platoon، جاناتان ریاضیات آموزش ویژه را در دبیرستان هارپر شیکاگو تدریس می کرد که در برنامه NPR “This American Life” به نمایش درآمد. جاناتان مدرک لیسانس خود را از دانشگاه نورث وسترن و مدرک کارشناسی ارشد خود را در تدریس در طی همکاری با Teach for America دریافت کرد.

*سلب مسئولیت: این راهنما فقط برای مقاصد اطلاعاتی است. نه پلاتون کد و نه من به شما مشاوره مالی نمی دهیم. اگر سوال خاصی دارید لطفا با یک مشاور مالی تماس بگیرید.

منبع

Matthew Newman

Matthew Newman Matthew has over 15 years of experience in database management and software development, with a strong focus on full-stack web applications. He specializes in Django and Vue.js with expertise deploying to both server and serverless environments on AWS. He also works with relational databases and large datasets
[ Back To Top ]