راهنمای خرید و مشاوره سیستم کامپیوتر با بودجه های مختلف سخت افزار مگ | webspinner

حالا چرا اینقدر این مجله خبری دنیای اینترنت گران است؟ کیسی که OverclockersUK ساخته در حقیقت ترکیبی از 2 کامپیوتر در یک کیس است و به همین خاطر قطعات آن دوگانه هستند. یعنی شما 2 پردازنده، 2 مادربرد و البته 3 کارت گرافیک RTX 3090 در اختیار دارید. داشتن یک SSD بزرگتر امتیاز محسوب می‌شود، اما بدیهی است که هزینه زیادی دارد.

بهترین کامپیوتر تا 18 میلیون تومان

پهنای باند هر ماژول یعنی این که اطلاعات پردازش شده توسط پردازنده مرکزی، باید برای مدتی کوتاه به حافظه رم فرستاده شوند و میزان باس، نشان دهنده این است که حافظه رم تا چه مقدار اطلاعات را می‌تواند در هر ثانیه دریافت کند. Latency یا میزان تاخیر رم، به مدت زمانی اطلاق می شود که حافظه رم نیاز دارد تا یک بیت دیتا را بخواند. برای مثال یک حافظه ۱۰۰ مگاهرتزی در عمل باید یک بیت اطلاعات را در ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۰۱ ثانیه پردازش کند، اما این مقدار در واقعیت شاید به ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۰۵ ثانیه نیز برسد. چرا که انتقال اطلاعات از پردازنده مرکزی به حافظه رم اندکی طول کشیده و حافظه رم نیز زمان کوتاهی برای پردازش اطلاعات نیاز دارد. در حال حاضر استاندارد DDR4 برای حافظه‌های رم، استاندارد جهانی محسوب شده و خرید هر ماژولی به غیر از DDR4، اشتباه محسوب می‌شود. تقریبا تمامی مادربردهای عرضه شده پس از سال ۲۰۱۷، از این نوع ماژول ها پشتیبانی می‌کنند و تنها امکان دارد در میزان باس رم تفاوت‌هایی جزئی وجود داشته باشد.

http://clothesshopping.ir

فراموش نکنید که در صورت عدم رضایت از توانایی پخش صوتی سیستم خود می توانید از اسپیکرهای جانبی دیگر جهت تقویت آن استفاده کنید. در خریدتان حتما به RAM سیستمی که مورد توجه تان قرار گرفته است نیز دقت داشته باشید. شما تا زمانی که یک کامپیوتر معمولی دارید به راحتی می توانید در صورت بروز مشکل برای هر کدام از قطعات نصب شده در داخل کیس خود، آن ها را تعمیر و حتی تعویض نمایید.

  • همچنین در صورت بروز اختلال مانند تخریب سیستم یا افزایش جریان برق به طور خودکار بایوس را بهبود می‌بخشد.
  • علت این امر نیز گران بودن حافظه SSD است و ظرفیت های بالای آن قیمتی بسیار زیاد دارند، به همین دلیل برای جبران کمبود فضای ذخیره سازی از یک هارد معمولی نیز در کنار آن استفاده می شود.
  • هارد دیسک‌های 500 گیگابایتی شرکت وسترن دیجیتال با قیمت مناسبی به فروش می‌رسند که می‌توانید در بهترین سیستم گیمینگ خود از آن‌ها بهره ببرید.
  • پردازنده مرکزی آن بخش از رایانه است که محاسبات، اقدامات و اجرای برنامه‌های مختلف را برعهده دارد.
  • این کامپیوتر مجهز به پردازنده Apple M۱ ۸-Core CPU ۸-Core GPU همراه با ۸ گیگابایت رَم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی بوده و قدرت و سرعت بی‌نظیری دارد.

در کل پیشنهاد ما صبر کردنه تا این که هم سری 3000 موجود بشه و هم این که آگاه باشید AMD پردازنده جدید معرفی کرده که آبان عرضه جهانی می‌شه و کمی طول می‌کشه تا عرضه بشه تو ایران. این کارت همچنان برای بازی‌های روز و نسل بعد تا چند سال آینده کفایت می‌کنه، قیمتش هم 8 تومن کمتره. در اکثر مواقع برای نصب خنک کننده پردازنده، باید مادربرد را از کیس جدا کرده و پیچ‌های خنک کننده را از زیر مادربرد نصب کنید. هارد‌های سخت همیشه از سرعت پایینی برخوردار بوده و بهترین نمونه از آن‌ها،‌ می‌تواند اطلاعات را با سرعت ۸۰ مگابایت بر ثانیه جابجا کند.

مشخصات کامپیوتر گیمینگ میان رده

اشاره به گلوگاه در قطعات کامپیوتر عمدتاً به کارت گرافیک و پردازنده مربوط می‌شود اما قطعات دیگری چون اس اس دی، حافظه رم و مادربرد نیز می‌توانند عامل ایجاد گلوگاه باشند. برای نمونه ترکیب قوی‌ترین پردازنده و کارت گرافیک دنیا با حجم ناکافی حافظه رم موجب وقوع پدیده گلوگاه و عدم امکان استفاده از نهایت قدرت قطعات می‌شود. بنابراین باید نوع استفاده (کاربری) تان مشخص باشد تا بدانید باید بر روی کدام قطعات بیشتر هزینه کنید و کدام قطعات کم اهمیت‌تر یا حتی بی اهمیت هستند. برای نمونه یک کامپیوتر کاری معمولاً به پردازنده قوی و حجم بالایی حافظه رم نیاز دارد اما کارت گرافیک می‌توانند در حد گرفتن خروجی تصویر اهمیت داشته باشد. در طرف مقابل برای یک سیستم گیمینگ یا گرافیکی، کارت گرافیک از اهمیت و نقش بسازی برخوردار است. این کیس برای گیمینگ و مخصوص بازی نیست ولی با اختلاف فراوان در میان گران ترین سیستم های کامپیوتر و بهترین کامپیوتر گیمینگ جهان در رتبه اول است.

Matthew Newman

Matthew Newman Matthew has over 15 years of experience in database management and software development, with a strong focus on full-stack web applications. He specializes in Django and Vue.js with expertise deploying to both server and serverless environments on AWS. He also works with relational databases and large datasets
[ Back To Top ]