راهنمای جانباز برای بدهی و سرمایه گذاری » پلاتو کد


چه وظیفه فعال یا جانباز باشید، چه اولین شغل خود را شروع کرده اید و چه در حرفه خود به خوبی تثبیت شده اید، هرگز برای شروع بازپرداخت بدهی خود و سرمایه گذاری در برنامه های بازنشستگی زود نیست. من می دانم که این موضوعات می تواند دلهره آور باشد. بنابراین من تعدادی از استراتژی های خود را برای پرداخت بدهی و سرمایه گذاری در دوران بازنشستگی به اشتراک خواهم گذاشت.*

بخش اول: بدهی خود را پرداخت کنید

پولی که قرض می‌گیرید روزانه بهره‌ای اضافه می‌کند. اگر فقط حداقل را بپردازید، بدهی همچنان بزرگتر می شود. به جای اینکه هر چند وقت یکبار پول خود را روی بدهی خود بیاندازید، به یک برنامه ثابت برای پرداخت آن نیاز دارید.

توصیه می‌کنم روش‌های «بهمن بدهی» یا «گلوله برفی بدهی» را امتحان کنید.

اگر وام های با بهره بالا دارید، تمام بدهی های خود را از بالاترین تا پایین ترین نرخ بهره فهرست کنید. تمام حداقل ها را بپردازید، و سپس تمام آنچه را که می توانید به بدهی های بالاترین بهره پرداخت کنید. پس از پایان پرداخت، لیست را به بالاترین رتبه بعدی ادامه دهید و این روند را تا زمانی که بدهی نداشته باشید تکرار کنید.

بهمن بدهی

اگر وام های زیادی با موجودی نسبتاً کم دارید، سعی کنید تمام بدهی های خود را از پایین ترین تا بالاترین موجودی فهرست کنید. تمام حداقل ها را بپردازید و سپس تمام آنچه را که می توانید برای وام با کمترین موجودی بگذارید. پس از پرداخت، لیست را تا پایان کار ادامه دهید.

گلوله برفی بدهی

بخش دوم: سرمایه گذاری تا بازنشستگی

سرمایه گذاری زمانی است که اکنون پول را با این انتظار (نه امید) کنار می گذارید که بعداً به پول بیشتری تبدیل شود. این می تواند خرید خانه، پرداخت هزینه تحصیل فرزندانتان و بازنشستگی یک روزه باشد.

دو حساب سرمایه گذاری بازنشستگی که باید در اسرع وقت شروع کنید، یک برنامه با حمایت کارفرما (ESP) و یک حساب بازنشستگی فردی (IRA) هستند. وقتی این حساب‌ها را شروع می‌کنید، هرچه جوان‌تر باشید، سرمایه‌گذاری‌ها در طول زمان به دلیل رشد بیشتر می‌شوند بهره مرکب.

اگر به صورت تمام وقت مشغول به کار هستید، واجد شرایط ESP برای بازنشستگی هستید، مانند 401k، 403b، 457b، یا TSP. هنگامی که به یک ESP کمک می کنید، پول مستقیماً از چک حقوق شما به برنامه برداشته می شود. کارفرمایان ممکن است سهم شما را تا درصد مشخصی مطابقت دهند و شما می توانید در مجموع تا 20500 دلار در سال کمک کنید.

اگر ESP خود را به حداکثر برسانید، می توانید از طریق بانک، شرکت کارگزاری یا اتحادیه اعتباری IRA راه اندازی کنید. IRA به شما امکان می دهد با مزایای مالیاتی کمک مالی کنید. شما می توانید تا 6000 دلار در سال به IRA کمک کنید و پس از 59.5 سالگی بدون جریمه مالی به این وجوه دسترسی داشته باشید.

هم حساب های بازنشستگی با حمایت کارفرما و هم حساب های بازنشستگی انفرادی در دو نوع هستند: سنتی و روث.

مشارکت های سنتی مشمول مالیات نمی شوند مگر اینکه بعداً از وجوه استفاده کنید. سود هنگام برداشت مشمول مالیات است و نرخ مالیات بستگی به زمان برداشت آن دارد.

سهم Roth وقتی وارد حساب می شود مشمول مالیات می شود. در نتیجه، سود و رشد هرگز مشمول مالیات نمی شود. نرخ مالیات بر مشارکت ها بستگی به جایی دارد که آنها را به دست می آورید، بنابراین اگر فکر کنید باید مالیات بیشتری را هنگام برداشت وجوه خود بپردازید، بهتر است.

به هر حال شما سرمایه گذاری کنید، احتمالاً از آن عبور خواهید کرد پیشتاز، وفاداری، یا چارلز شواب. این خانه های کارگزاری بزرگ یک صندوق بازنشستگی در تاریخ هدف، جایی که آنها پول شما را در ترکیبی با ریسک متوسط ​​از سهام و اوراق قرضه سرمایه گذاری می کنند. من به شما توصیه می‌کنم یک صندوق بازنشستگی با تاریخ هدف راه‌اندازی کنید، نزدیک‌ترین سال به زمانی که می‌خواهید بازنشسته شوید را انتخاب کنید، کمک‌های خود را در آن صندوق قرار دهید و کنار بروید.

بخش سوم: برنامه مالی شخصی خود را عملی کنید

شما باید همه چیزهایی را که برای شروع کنترل امور مالی خود نیاز دارید، داشته باشید. من می دانم که این اطلاعات زیادی بود، بنابراین فهرستی از موارد اقدام را در زیر جمع آوری کرده ام. تکالیف زیر را به خود اختصاص دهید:

  1. تمام بدهی های خود را با مقدار و نرخ بهره فهرست کنید، یک استراتژی انتخاب کنید و آن را پرداخت کنید!
  2. در برنامه بازنشستگی محل کار خود مشارکت کنید و یک صندوق بازنشستگی در تاریخ هدف راه اندازی کنید
  3. باز کردن و کمک به IRA و راه اندازی یک صندوق بازنشستگی در تاریخ هدف
  4. بین مشارکت های Roth و Traditional یکی را انتخاب کنید

اگر سؤالی دارید یا می خواهید مشاوره مالی شخصی دریافت کنید، لطفاً با یک مشاور مالی تماس بگیرید.

برای آشنایی با بودجه بندی و بهترین گزینه های بانکی برای جامعه نظامی، پست وبلاگ دیگر من را بررسی کنید راهنمای جانبازان برای بودجه و بانکداری.

جاناتان مدیر آموزش Code Platoon و مهندس ارشد نرم افزار در Venmo است. او تقریباً به هر فارغ التحصیل Code Platoon شخصاً تدریس کرده است و به موفقیت دانش آموزان اختصاص دارد. قبل از Code Platoon، جاناتان ریاضیات آموزش ویژه را در دبیرستان هارپر شیکاگو تدریس می کرد که در برنامه NPR “This American Life” به نمایش درآمد. جاناتان مدرک لیسانس خود را از دانشگاه نورث وسترن و مدرک کارشناسی ارشد خود را در تدریس در طی همکاری با Teach for America دریافت کرد.

*سلب مسئولیت: این راهنما فقط برای مقاصد اطلاعاتی است. نه پلاتون کد و نه من به شما مشاوره مالی نمی دهیم. اگر سوال خاصی دارید لطفا با یک مشاور مالی تماس بگیرید.

منبع

Matthew Newman

Matthew Newman Matthew has over 15 years of experience in database management and software development, with a strong focus on full-stack web applications. He specializes in Django and Vue.js with expertise deploying to both server and serverless environments on AWS. He also works with relational databases and large datasets
[ Back To Top ]