حمایت از مراقبت های روانی جانبازان » کد پلاتو


بر اساس اداره امور ایثارگرانبین 11 تا 20 درصد جانبازانی که در عراق و افغانستان خدمت کرده‌اند، دچار اختلال استرس پس از سانحه، از جمله PTSD جنگی و ترومای جنسی نظامی هستند. وقتی کهنه سربازان یک تجربه آسیب زا، مانند جنگ یا تجاوز جنسی داشته باشند، می توانند احساس ناتوانی کنند. در آن زمان است که PTSD می تواند وجود داشته باشد.

کریس میلر، کهنه سرباز جنگی و هماهنگ کننده جامعه در برنامه The Road Home، گفت: “وقتی در سپاه تفنگداران دریایی بودم، هیچ کاری برای تیمم انجام نمی دادم.” “اما شما ارتش را با تیم خود ترک نمی کنید، بنابراین دیگران باید این کار را انجام دهند. این مهم است که به عنوان یک جامعه نظامی دور هم جمع شویم و به یکدیگر کمک کنیم.»

کریس در آن کار کرده است برنامه راه خانه از سال 2013. او در نقش فعلی خود، جانبازان مبتلا به PTSD را با خدمات رایگان و مبتنی بر شواهد سلامت روان سرپایی برنامه مرتبط می کند.

کریس شخصاً می‌تواند تأیید کند که تشخیص PTSD جانباز می‌تواند پیچیده باشد.

وقتی در سال 2003 ارتش را ترک کردم، فلاش بک نداشتم، بنابراین تمرین‌کنندگان VA علائم PTSD من را تشخیص ندادند. وقتی به زادگاهم برگشتم، خانواده ام دیدند که مشکلی وجود دارد و به من کمک کردند تا کمک بگیرم.»

برنامه راه خانه فهرستی از علائم پاسخ ترومای نظامیاز جمله انزوا، اضطراب، سوء مصرف مواد، خواب آشفته و موارد دیگر که می تواند نشان دهنده PTSD تشخیص داده نشده در جانبازان باشد. اما تشخیص این علائم به‌خصوص در طول همه‌گیری کووید-19 دشوار است.

کریس گفت: «در مواجهه با PTSD، دو مورد از علائم قابل شناسایی تر، انزوا و اجتناب است. “بنابراین وقتی همه در قرنطینه هستند، پیدا کردن کسانی که به کمک نیاز دارند برای من سخت تر است.”

“به این ترتیب، یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام دهید اگر فکر می کنید یک جانباز در حال مبارزه است، ارتباط با اعضای خانواده است. آنها مدت زیادی است که جانباز را می شناسند و رفتار پایه آنها را می دانند. آنها ابتدا متوجه می شوند که چیزی از کار افتاده است.»

اگر جانبازی را می شناسید که علائم PTSD را تجربه می کند، چه کمکی می توانید انجام دهید؟ به گفته کریس، شما باید کمی بیشتر از این بپرسید که “حالت خوب است؟”

کریس گفت: “شما باید گفتگوهای سختی داشته باشید و عمیق تر تحقیق کنید.” اگر فردی که می شناسید علائمی دارد که عملکرد روزانه او را مختل می کند، باید او را تشویق کنید که به دنبال کمک حرفه ای باشد. مهم نیست که چقدر ناامید کننده به نظر می رسد، PTSD قابل درمان است.

“مراقبت های سلامت جسمانی عادی شده است و باید برای مراقبت های بهداشتی روانی نیز یکسان باشد. برخی از بخش‌های ارتش هنوز در مورد سلامت روان جانبازان انگ هستند، اما وضعیت در حال بهبود است. اکنون VA با گروه های بخش خصوصی همکاری می کندمانند پروژه جاده خانه، برای ارائه خدمات بهداشت روان به جانبازان بیشتر.»

برنامه Road Home بر فرهنگ نظامی در سه برنامه خود تأکید می کند: مراقبت سرپایی هفتگی، مراقبت هفتگی سرپایی مجازی و یک برنامه فشرده 3 هفته ای سرپایی در شیکاگو به نام “ارسال بوت اس دی”. برنامه های آنها برای همه جانبازان بدون در نظر گرفتن وضعیت ترخیص رایگان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات موجود، مراجعه کنید وب سایت برنامه راه خانه.

اگر شما یا جانبازی که می شناسید در بحران هستید، با خط بحران جانبازان برای مداخله و پشتیبانی محرمانه در بحران 24/7. با شماره 1-800-273-8255 تماس بگیرید، 838255 پیامک کنید یا به صورت آنلاین در چت کنید VeteransCrisisLine.net/Chat.

Kayla Elkin متخصص محتوای بازاریابی در Code Platoon است. در این نقش، او از مهارت های بازاریابی، نوشتن و ویرایش خود استفاده می کند که از سمت های قبلی در آموزش عالی و فناوری آموزشی ایجاد شده است. کایلا دارای مدرک زبان انگلیسی و جامعه شناسی از دانشگاه کلمسون است و برنامه تحصیل در هند (SIP) را در دانشگاه حیدرآباد به پایان رسانده است. او با شریک زندگی خود در شمال شیکاگو زندگی می کند.

منبع

Matthew Newman

Matthew Newman Matthew has over 15 years of experience in database management and software development, with a strong focus on full-stack web applications. He specializes in Django and Vue.js with expertise deploying to both server and serverless environments on AWS. He also works with relational databases and large datasets
[ Back To Top ]