حرکت Fab اینتل در اروپا می تواند صنعت تراشه را تغییر دهد


در بیشتر دو دهه اخیر، بازار ریزپردازنده ها توسط شرکت هایی تعریف شده است که خود را از تولید جدا کرده اند تا صرفاً بر طراحی و فروش تمرکز کنند.

اما از زمان همه‌گیری، و اکنون جنگ در اوکراین، مشخص شده است که این مدل کسب‌وکار ظرفیت تولید بیش از حد را در آسیا ایجاد می‌کند و اگر آن منطقه تحت تأثیر آب و هوای شدید، بی‌ثباتی ژئوپلیتیکی یا یک رویداد بزرگ بهداشتی در جهان قرار گیرد، مشکلات عرضه‌ای بزرگ ایجاد می‌کند. مانند یک بیماری همه گیر

اینتل تحت فشار قرار گرفت تا بدون فابل پیش برود، اما با توجه به مشکلات ذکر شده در بالا، واضح بود که انجام این کار فقط مشکلات لجستیکی را تشدید می کرد. در عوض، پت گلسینگر، مدیر عامل اینتل، سرمایه گذاری اینتل را به شدت افزایش داد تولید در آمریکا اول، و سپس، این هفته، تلاش مشابهی را در اروپا اعلام کرد برای کمک به غلبه بر کمبود عرضه برای نیمه هادی ها در سراسر اکوسیستم.

بیایید در مورد برنامه های اینتل در این هفته و معنای آنها برای این شرکت و صنعت تراشه صحبت کنیم.

همچنین بخوانید: اینتل نقشه های بلندپروازانه بازگشت را ارائه می دهد

مشکل لجستیک تراشه

چه در مورد بیماری همه گیر در چین صحبت کنیم، جایی که بیشتر ظرفیت تولید جهان وجود دارد، چه جنگ در اوکراین، جایی که نیمی از گاز نئون جهان از آنجا می آید (نئون برای تولید نیمه هادی ها حیاتی است)، بازار نیمه هادی ها در یک وضعیت قرار دارد. دنیای درد در زمانی که تولید نیمه هادی ها و مواد مورد نیاز برای آن تولید به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، چیزهای بیشتری از نیمه هادی ها استفاده می کنند.لوگوی اینتل

خودروها از تعداد زیادی نیمه‌رسانا استفاده می‌کنند، بنابراین خودروسازان مجبورند خودروها را نگه دارند یا پس از حذف گزینه‌های جذاب، آنها را ناقص تحویل دهند، زیرا نمی‌توانند قطعات مورد نیاز برای کارکرد آن‌ها را تهیه کنند. این امر قیمت خودرو را افزایش می‌دهد و در عین حال قابلیت‌ها و در دسترس بودن وسایل نقلیه را کاهش می‌دهد و ابر تاریک عظیمی را بر کل صنعت خودروسازی می‌افکند.

فناوری طراحی شده برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی و قرار دادن هوش مصنوعی در مکان‌های حیاتی‌تر برای کمک به مواردی مانند تشخیص پزشکی و محافظت از بیماری نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. با پتانسیل یک جنگ جهانی در حال حاضر – از جمله در جبهه امنیت سایبری – نیاز به تسلیحات پیشرفته تر، عرضه موجود را از بین خواهد برد.

برای رفع این مشکلات و سایر مشکلات کمبود، اینتل قدم برداشته است.

برنامه های اروپایی اینتل

اینتل افزایش چشمگیری در سرمایه گذاری های اروپایی خود را با بیش از 18 میلیارد دلار صرف ساخت کارخانه ها در آلمان و 13 میلیارد دلار برای توسعه ظرفیت تولید در ایرلند اعلام کرد. این تلاش، همراه با کارخانه 20 میلیارد دلاری برنامه ریزی شده در اوهایو و گسترش به دیگر تاسیسات موجود اینتل، باید تعادلی برای ظرفیت تولید موجود در آسیا ایجاد کند.

ممکن است فکر کنید که این امر به شرکت‌ها و کشورهای آسیایی، به‌ویژه تایوان آسیب می‌زند، اما افزایش گسترده تقاضای نیمه‌رساناها که تا حدی باعث این سرمایه‌گذاری‌ها می‌شود، همچنان باید از این ظرفیت جدید فراتر رود، بنابراین، در حالی که نتیجه تعادل لجستیکی بیشتر در تولید خواهد بود، آسیا نباید این کار را انجام دهد. کاهش را ببینید از آنجایی که آسیا قادر به ادامه رشد نیست و همچنین سرمایه گذاری خواهد کرد، این ترکیب باید منجر به زنجیره تامین بسیار قوی تر برای نیمه هادی ها در آینده شود.

علاوه بر این، اینتل با توجه به تاریخچه بسته خود، با گشودن این ظرفیت تولید به روی اشخاص ثالث، کاری باورنکردنی انجام داده است تا همه، به جز شرکت های روسی در حال حاضر، از این افزایش ظرفیت بهره مند شوند. همچنین جالب است بدانید که این تلاش در ایالات متحده توسط قانون CHIPS که کمک مالی می کرد، و در اتحادیه اروپا توسط قانون چیپس دیگر که 20 میلیارد دلار به تلاش اروپا اضافه کرد، حمایت شد.

دولت‌های ایالات متحده و اتحادیه اروپا در کنار هم، برای یک بار هم که شده، در مرحله قفل هستند و تلاش‌های مشابهی را برای تقویت توانایی هر دو منطقه برای غلبه بر کابوس‌های لجستیکی که صنایع آنها اکنون از آن رنج می‌برند، تامین مالی می‌کنند.

همچنین بخوانید: ممکن است گلسینگر برای اجرای استراتژی نیاز به استفاده از Intel Private داشته باشد

ساختن انقلاب دیجیتال

ما در خط مقدم انقلاب صنعتی بعدی هستیم. این انقلاب توسط نیمه هادی هایی فعال می شود که برای ارائه قابلیت های هوش مصنوعی در سیستم های مختلف از تولید و خودرو گرفته تا ابزارهای برقی و تسلیحاتی استفاده می شوند. بدون ظرفیت کافی، به اصطلاح تحول دیجیتال متوقف خواهد شد و بسیاری از شرکت‌ها و کشورها در سرزمین بی‌کسی باقی می‌مانند که می‌دانید به چه چیزی نیاز دارید اما نمی‌توانید آن را دریافت کنید.

این هفته، اینتل برای حل این مشکل قدم برداشت و سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی را در ایالات متحده و اکنون در اتحادیه اروپا انجام می‌دهد تا اطمینان حاصل کند که انقلاب دیجیتالی که توسط نیمه‌رساناها هدایت می‌شود، طبق برنامه و در مقیاس اتفاق می‌افتد و امیدواریم که فردای بسیار بهتری را تضمین کند.

در ادامه بخوانید: تهدیدهای بزرگتر رقابت AMD-Intel را بر روی Back Burner قرار می دهدمنبع

Matthew Newman

Matthew Newman Matthew has over 15 years of experience in database management and software development, with a strong focus on full-stack web applications. He specializes in Django and Vue.js with expertise deploying to both server and serverless environments on AWS. He also works with relational databases and large datasets
[ Back To Top ]