بهترین زبان های برنامه نویسی پولی و پرتقاضا در سال 2022 » Code Platoon


در Code Platoon، ما تقاضای ملی برای زبان‌های برنامه‌نویسی را دنبال می‌کنیم تا دانش‌آموزان کهنه‌کار، سرباز، و همسران نظامی بهترین آموزش‌ها را برای زبان‌های جدید خود دریافت کنند. مهندسی نرم افزار یا مهندسی DevOps مشاغل

این مقاله زبان‌های برنامه‌نویسی را با بالاترین حقوق و بیشترین آگهی‌های شغلی هدفمند برای سال 2022 نشان می‌دهد. ما همچنین یافته‌های خود را برای 2021، 2020، و 2019.

یافته‌های سال 2022 ما نشان می‌دهد که توسعه‌دهندگان پایتون و جاوا اسکریپت همچنان دستمزد خوبی دریافت می‌کنند و رتبه‌های سوم و چهارم را در حقوق دریافت می‌کنند. C++ شماره 1 در غرامت را دارد اما پست های شغلی نسبتا کمی وجود دارد. جاوا، جاوا اسکریپت و پایتون در مشاغل ارسال شده پیشرو هستند.

برای اندازه گیری جبران، ما 15 زبان برنامه نویسی محبوب را بر اساس بررسی کردیم نظرسنجی توسعه دهندگان Stack Overflow. ما میانگین حقوق را برای لیست مشاغل آن زبانها ترسیم کردیم Indeed.com، یکی از بزرگترین سایت های لیست مشاغل. ما تعداد کل آگهی‌های شغلی را که آن 15 زبان محبوب را هدف قرار می‌دهند برای اندازه‌گیری تقاضا دنبال کردیم.

پایتون: پایتون یک زبان برنامه نویسی تفسیری و چند منظوره است. نگه می دارد موقعیت سوم در میانگین حقوق و آگهی های شغلی دسته بندی ها. استفاده از پایتون برای علم داده، یادگیری ماشین، امنیت سایبری و مهندسی DevOps همچنان در حال رشد است.

جاوا اسکریپت: جاوا اسکریپت گرفت شماره 2 در آگهی های شغلی و شماره 4 در میانگین حقوق. جاوا اسکریپت یک زبان ضروری برای برنامه نویسی برنامه های کاربردی وب است و همچنان محبوب کارفرمایان است.

جاوا: جاوا که با برنامه‌های تجاری قدیمی و بزرگ مقیاس یکپارچه است و ارتباط جدیدی با استفاده از Google برای Android به دست می‌آورد، به شماره 1 در آگهی های شغلی و شماره 2 در میانگین حقوق.

C++: C++ عمدتاً در بازی و برنامه های کاربردی با کارایی بالا استفاده می شود. ایستاده است شماره 1 در میانگین حقوق و شماره 5 در آگهی های شغلی. C++ سریع و پایدار است، اما همچنین یکی از دشوارترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری است.

سی شارپ: سی شارپ با استفاده مداوم از موتور بازی یونیتی، پایگاه کاربری خود را حفظ می کند. ایستاده است شماره 4 در آگهی های شغلی و شماره 6 در میانگین حقوق.

PHP: PHP یک زبان برنامه نویسی همه منظوره است که وردپرس را تقویت می کند. رتبه بندی شده است شماره 7 در آگهی های شغلی و # 8 در میانگین حقوق.

ج: C یک زبان برنامه نویسی قدیمی اما همچنان پرکاربرد است. در بردارنده ی … است شماره 5 در میانگین حقوق و شماره 6 در آگهی های شغلی. مفاهیمی که در زبان‌های اسکریپت‌نویسی مانند پایتون و جاوا برای کاربران پنهان می‌شوند، در C در معرض دید قرار می‌گیرند و انعطاف‌پذیری بیشتری را ارائه می‌دهند. با این حال، پیچیدگی آن، یادگیری آن را چالش برانگیز می کند.

SQL: SQL (یا زبان پرس و جو ساخت یافته) زبان استاندارد برای سیستم های مدیریت پایگاه داده رابطه ای است. این یک زبان پرس و جو است که به کاربران اجازه می دهد اطلاعات را از پایگاه های داده استخراج کنند. رتبه های SQL شماره 7 در میانگین حقوق و شماره 8 در آگهی های شغلی.

حدس زدن این زبان های برنامه نویسی در آینده دشوار است زیرا عرضه متقاضیان واجد شرایط بر تعداد موقعیت های باز تأثیر می گذارد. با این حال، پایتون احتمالاً به رشد خود ادامه خواهد داد زیرا شرکت‌ها به طور فزاینده ابزارهای تجزیه و تحلیل داده‌ها، توسعه نرم‌افزار زیرساخت و ابزارهای هوش مصنوعی (همه مناطقی که پایتون در آنها می‌درخشد) استفاده می‌کنند. جاوا اسکریپت همچنان به عنوان “زبان وب” ادامه خواهد داشت.

اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد زبان های برنامه نویسی مختلف و محبوبیت نسبی آنها در نیروی کار هستید، شاخص TIOBE و سرریز پشته ارائه گزارش های معتبر آنها تقاضای صنعت را در نظر می گیرند و رویکردهای مختلفی را برای تعیین بهترین زبان های برنامه نویسی در نظر می گیرند.

آیا شما یک جانباز، سرباز یا همسر نظامی هستید که علاقه مند به یادگیری کدنویسی هستید؟ اگر عضو جامعه نظامی هستید که به دنبال انتقال به حرفه فنی هستید، می توانید برای یکی از برنامه های ما اعمال کنید برای شروع.

راد لوی موسس و مدیر اجرایی Code Platoon است. راد بیش از 20 سال را در امور مالی و کارآفرینی گذراند. او یکی از شرکای G-Bar Limited Partners بود که در آن میز معاملات نوسان آربیتراژ آنها (BBR Trading) را تاسیس و مدیریت کرد. او یکی از بنیانگذاران Cerrio، یک استارت آپ داخلی نرم افزار بود. او دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی از دانشگاه کرنل و مدرک MBA از دانشکده بازرگانی دانشگاه شیکاگو بوث است که با ممتاز فارغ التحصیل شد. راد همچنین برنامه توسعه دهنده وب Dev Bootcamp را تکمیل کرده است.

منبع

Matthew Newman

Matthew Newman Matthew has over 15 years of experience in database management and software development, with a strong focus on full-stack web applications. He specializes in Django and Vue.js with expertise deploying to both server and serverless environments on AWS. He also works with relational databases and large datasets
[ Back To Top ]