اگر سوابق پزشکی شما ناقص باشد چه اتفاقی می افتد؟ — ScienceDaily


کل سفر پزشکی شما در پرونده‌های سلامت دیجیتال زندگی می‌کند، اما چگونه می‌دانید که آیا این سوابق اشتباه، ناقص یا اطلاعات مهم از دست رفته هستند؟ این تمرکز تحقیقاتی است که توسط Varadraj Gurupur، دانشیار دانشکده مدیریت بهداشت جهانی و انفورماتیک UCF انجام شده است.

آخرین پروژه او الگوریتمی را ایجاد کرد که می‌تواند ناقص بودن پرونده‌های الکترونیکی سلامت را پیش‌بینی و اندازه‌گیری کند – در همه چیز، از نتایج آزمایشگاهی گرفته تا تشخیص بیماری، سابقه پزشکی تا سوابق نسخه‌ها.

او می‌گوید فقدان اطلاعات در پرونده الکترونیک سلامت (EHR) که بیمارستان‌ها و مطب‌های پزشکان نگهداری می‌کنند مانند لوله‌ای است که نشت می‌کند. اگر نمی دانید نشتی کجاست، نمی توانید آن را برطرف کنید و به زودی خانه ممکن است سیل شود. همین خطرات می تواند در مراقبت های بهداشتی اتفاق بیفتد. یک مطالعه اخیر توسط Gurupur نشان داد که درصد مهمی از سوابق سلامت دیجیتال حاوی اطلاعات گم شده است.

الگوریتم او از ریاضیات و علوم کامپیوتر برای پاسخ به این سوال استفاده می کند که “آب کجا نشت می کند؟” او می گوید. تجزیه و تحلیل انجام شده توسط Gurupur و تیم او نشان داد که سطح ناقص بودن در سال متفاوت است و الگویی وجود ندارد که کجا داده های گم شده اتفاق می افتد. الگوریتم او به شناسایی ویژگی‌هایی کمک می‌کند که تمایل بیشتری به ناقص بودن دارند – قسمت‌هایی از لوله آب که آسیب‌پذیرتر هستند و می‌توانند بیشتر بشکنند.

مطالعات قبلی او ثابت کرده است که بزرگترین دلایل از دست دادن اطلاعات بهداشتی، ارتباطات و آموزش است. ارتباط بین بیماران و ارائه دهندگان آنها همیشه واضح نیست – به خصوص اگر بیمار با یک متخصص مراقبت های بهداشتی که به زبان مادری خود صحبت نمی کند در تعامل باشد. موانع فرهنگی ممکن است بیماران را از به اشتراک گذاشتن اطلاعات مهم با ارائه دهندگان خود باز دارد. فناوری دیجیتال نیز چالش های خاص خود را ایجاد می کند. ارائه دهندگان ممکن است سوابق الکترونیکی را تا پایان روز پر نکنند – و فراموش کنند که بیمار چه گفته است یا آن را به طور دقیق در یادداشت های خود نداشته باشند. بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها سیستم‌های پرونده الکترونیک سلامت را تغییر می‌دهند، که نیاز به بازآموزی گسترده‌ای دارد که منجر به منحنی یادگیری برای ارائه‌دهندگان می‌شود. برخی از کارکنان مراقبت های بهداشتی، به ویژه آنهایی که با تکنولوژی بزرگ نشده اند، ممکن است در استفاده از EHR مهارت نداشته باشند.

گوروپور می‌گوید: «از دست دادن اطلاعات سلامتی گاهی اوقات می‌تواند به سادگی فردی باشد که مطمئن نیست چه دکمه‌ای را در سیستم جدید فشار دهد».

آیان نصیر ’20MD در حال اتمام دوره رزیدنتی پزشکی داخلی خود در کلینیک مایو در جکسونویل، فلوریدا است. به عنوان یک دانشجوی UCF در مقطع کارشناسی و پزشکی، نصیر با گوروپور در مورد انفورماتیک سلامت تحقیق کرد. نصیر قبل از ورود به رشته پزشکی در امور مالی کار می کرد و می گوید که از تفاوت کنترل کیفیت و دقت داده ها بین سوابق بانکی و سلامت شگفت زده شده است. این اختلافات به او انگیزه داد تا بهبود انفورماتیک سلامت را موضوع پروژه دو ساله تحقیق متمرکز و تجربه تحقیق (FIRE) خود در دانشکده پزشکی قرار دهد، جایی که گوروپور به عنوان مربی تحقیقاتی او خدمت می کرد.

اقامت او اشتیاق او را برای بهبود انفورماتیک سلامت تقویت کرده است.

او می‌گوید: «وقتی من یک بیمار را می‌بینم، آنچه در پرونده الکترونیک سلامت ثبت می‌کنم نشان‌دهنده یک قسمت از مراقبت از او است. “اما این اطلاعات هر تصمیم پزشکی آینده را هدایت می کند. به همین دلیل است که سوابق الکترونیکی باید کامل باشد.”

گوروپور این مثال را برای برجسته کردن تأثیر داده‌های ناقص سلامت ارائه کرد. یک بیمار با مهارت های محدود انگلیسی به یک ارائه دهنده جدید مراجعه می کند که به زبان مادری بیمار صحبت نمی کند. با چالش های ارتباطی خود و عجله یک عمل بالینی، بیمار فراموش می کند که ذکر کند که داروی خاصی برای دیابت نوع 2 مصرف می کند. هیچ چیزی در مورد درمان قبلی دیابت در پرونده سلامت الکترونیکی وجود ندارد، بنابراین ارائه دهنده یک داروی استاندارد را در دوز استاندارد برای آن بیماری تجویز می کند. اکنون بیمار می تواند دو برابر مقدار توصیه شده را دریافت کند.

پزشکی به دنبال راه هایی برای استفاده از داده های بزرگ – هوش مصنوعی – برای تشخیص و ارائه درمان های مبتنی بر شواهد بیشتر است. نصیر خاطرنشان می کند که تجزیه و تحلیل رایانه ای بر داده های کامل بیمار متکی است.

او می‌گوید: «وقتی نوبت به پزشکی می‌رسد، شما به اندازه داده‌هایتان خوب هستید.

گوروپور می گوید توسعه الگوریتم های قابل اعتماد برای داده های از دست رفته نیز برای سیستم های بهداشتی مهم است. مطالعات اخیر نشان داده است که بیمارستان ها می توانند به طور متوسط ​​5 تا 8 میلیون دلار در سال از دست بدهند، زیرا داده های از دست رفته بر نرخ بازپرداخت بیمه آنها تأثیر می گذارد. با این الگوریتم، رهبران بیمارستان می توانند دقیقاً یاد بگیرند که اطلاعات گمشده از کجا آمده است – طبقه، بخش، خدمات خاص – و به آن رسیدگی کنند.

هم گوروپور و هم نصیر معتقدند که انفورماتیک سلامت در نقطه اوج بحرانی قرار دارد. سیستم های بهداشتی بر سوابق الکترونیکی متکی هستند اما باید راه هایی را برای اطمینان از کامل و دقیق بودن تمام اطلاعات جمع آوری شده ایجاد کنند. نصیر در حال اخذ مدرک کارشناسی ارشد خود در انفورماتیک سلامت در دانشگاه نورث وسترن است و خاطرنشان می کند که چنین برنامه های تحصیلات تکمیلی پزشکی اهمیت روزافزون استفاده از داده ها برای مراقبت بهتر از بیماران را نشان می دهد. او معتقد است که فناوری سلامت آینده مراقبت را حتی بیشتر بهبود می بخشد — رایانه ها مکالمات بین ارائه دهندگان و بیماران را مستقیماً به پرونده الکترونیکی ترجمه می کنند و برای مثال نیاز ارائه دهندگان به ورود داده ها به صورت دستی پس از هر بازدید را کاهش می دهند.

او می گوید: «ما تازه در ابتدای این تحول هستیم. “این هیجان انگیز است که بخشی از این کار باشم.”

منبع داستان:

مواد تهیه شده توسط دانشگاه فلوریدا مرکزی. نوشته اصلی توسط وندی ساروبی. توجه: محتوا ممکن است برای سبک و طول ویرایش شود.منبع

Matthew Newman

Matthew Newman Matthew has over 15 years of experience in database management and software development, with a strong focus on full-stack web applications. He specializes in Django and Vue.js with expertise deploying to both server and serverless environments on AWS. He also works with relational databases and large datasets
[ Back To Top ]