انواع محتوا؛ بررسی روش های تولید محتوا سایت

در قالب پادکست یا ویدئو باشد که چه بهتر. پادکست در واقع یک فایل صوتی یا تصویری از انواع محتوا است. شما برای دیده شدن سایتتان، علاوه بر تولید محتوای مناسب، سئو کردن محتوا و به کارگیری خلاقیت، باید به شیوه مناسب تبلیغات کنید. این نوع محتوا نویسی، بیشتر مناسب سایتهایی است که در حوزه تولیدی یا صنعتی فعالیت دارند. با این نوع محتوا تصمیمگیری را برای مخاطب آسان میکنید و در زمان کوتاه اعتماد او را جلب خواهید کرد. علاوه بر جذب ترافیک در لحظه، به خاطر شرایط ویژهای که گذاشتید خیلی از افراد دنبال کننده دائمی سایت خود خواهید کرد. خیلی از کاربران در ابتدا نمیتوانند به راحتی به سایت جدیدی اعتماد کنند و اگر سایت فروشگاهی باشد از آن خرید کنند. گاهی مشتری شما تنها در تصمیم برای خرید مردد است و انتخاب خود را تقریبا نهایی کرده است. خیلی از مواقع نمیدانید موضوع محتوای نوشتاری جدید را چه انتخاب کنید. کلمات کلیدی به کاربرده شده در این صفحات باید هوشمندانه انتخاب شود. صفحات ویژگی، شبیه به صفحات فرود هستند با این تفاوت که راجع به محصول یا خدمات خاصی طراحی شدهاند. این صفحات مانند فرومها مکانی هستند تا افراد اطلاعات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند و از شما به عنوان منبع یاد کنند.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد مجله خبری webspinner لطفا به بازدید از وب سایت ما.

افراد دیگری که این مدرک را مشاهده میکنند و کسانی که به دنبال آن دوره بودهاند به سایت شما میآیند و این راه یکی از راه های بازاریابی محتوا برای انواع انواع محتوا است. مثلاً چندباری کاربرهای مختلف از شما راجع به یک موضوع سوال کردهاند طبیعتا این موضوع سوال خیلیهای دیگر هم میتواند باشد و در موتورهای جستجو به دنبال آن هستند. سعی کنید برای مخاطب سوال ایجاد کنید. وبلاگ نویسی با شروع سوال چگونه؟ وبلاگ نویسی می­تواند شامل­ نقل ­قول، اعلام ­اخبار، محصولات، رضایت مشتری، آموزش مرحله به مرحله، مقایسه، لیست ها، نکات مختلف و … در واقع پیشبینی آینده سایت حس واقعی بودن و پویایی را به کاربر انتقال میدهد. ایجاد تعامل بین کاربر و سایت حس خوبی را به کاربر میدهد. برگزاری دورههای آموزشی، حس اعتماد برای کاربر ایجاد میکند. برگزاری ایونتها، شرکت در نمایشگاهها، برگزاری فستیوالهای زمستانه و عیدانه، تخفیفهای هفتگی یا مناسبتی. منتشر کردن نکات مهم، مثل برگزاری مسابقات و یا نزدیک شدن به پایان یک مسابقه و یا تخفیف یک محصول از یک برند. موارد خاصی مثل حوزه کاری شما برای آنها جالب است. شما برای داشتن رتبه بالای در موتور­های جستجو نیاز به محتوای با کیفیت و مکتوب دارید بنابراین وجود این نوع محتوا نسب به سایر انواع آن تقریبا ضروری است.

البته تاثیر بالای آن در سئوی سایت را هم نادیده نگیرید. این نکته را باید در نظر داشت که کاربر به دنبال سریع ترین و صریح ترین جواب به موردی است که جستجو کرده است. همیشه نظرهای کاربران در زیر پستها را بخوانید و در نظر بگیرید. بسیاری از کاربران زمان یا امکان برای حضور در ایونت یا کنفرانسهای حضوری که شما برگزار کردهاید را ندارند. اگر این معرفی از بنیانگذاران یا صاحبان کسب و کار و یا مدیریت سایت به صورت ویدئو باشد، اعتماد زیادی ایجاد میکند. اما باید ببینید با توجه به کسب و کار شما و نوع تخصصی که دارید کدامیک از گزینهها کاربردیتر است؛ ما همیشه بهترین پاسخها را در کسب و کار خود از شرکتهای تولید محتوایی دیدهایم و این در کسب و کارهای محتلف متفاوت است. در یک روش این کار را از کاربران خود میخواهید. مثلا در سایت فروشگاه الکترونیکی کتاب میتوان از کاربر بپرسید که کدام یک از موضوعات زیر مورد علاقه او هستند؟ خلاقیت در طرح این گونه محتوا، باعث ماندگاری کاربر در سایت شما شده و به سئو سایت کمک میکند. بنابراین باید در طراحی این صفحه نکات مهمی را قرار داد تا کاربر را جذب خود کند. شمارش معکوس یا گذاشتن ثانیه شمار در صفحههای فرود سایت یا صفحههای پربازدید سایت، مخاطب را به هیجان میآورد.

به راحتی در توئیتر فضای مکالمه به وجود آورید و به تبع آن نیاز مخاطب را شناسایی کنید و در آخر ترافیک زیادی را بدست آورید. این تحقیقات نه تنها کار را برای پیدا کردن موضوع برای شما آسان میکند بلکه به بهینهسازی سایتتان و جذب ترافیک هم به شما کمک میکند. در واقع افراد به دنبال مکانی برای حل مشکلات و مسائل خود هستند که با پیدا کردن آن در سایت شما کاربر همیشگیتان خواهند شد. درگیر کردن روان کاربر با ایجاد سوال در ذهن او میتواند تا پایان متن او را جذب کند تا پاسخ سوالی که شما برایش ایجاد کردهاید را پیدا کند. حتی موضوع محتوا اگر سوالی باشد که خیلیها به دنبال آن هستند کلی سود میکنید و در متن به آن سوال پاسخ دهید. اگرچه محتوای متنی بسیار مهم و ضروری است،اما برای تکمیل و اثر بخشی بیشتر آن باید از محتواهای تصویری مرتبط نیز استفاده نمایید. در اثر اطلاعات و روابط دیجیتال یکی از مهمترین موارد برای بیشتر دیده شدن محتوا استفاده از محتوای تصویری است،به خصوص اگر انواع محتوا مد نظر مربوط به فضای اجتماعی مثل اینستاگرام باشد. مثل بیشتر محتواهای قابل تولید در سایت، این نوع محتوا نیز به خاطر ایجاد حس نزدیکی و پاسخ به بسیاری از سوالات کاربران، آنها را جذب سایت میکند.

Matthew Newman

Matthew Newman Matthew has over 15 years of experience in database management and software development, with a strong focus on full-stack web applications. He specializes in Django and Vue.js with expertise deploying to both server and serverless environments on AWS. He also works with relational databases and large datasets
[ Back To Top ]