افزایش 13 برابری تولید برق تجدیدپذیر در دستورکار دولت نیروگاه خورشیدی دامغان 24 برابر ورزشگاه آزادی خبرگزاری فارس | nnqenergy

افزایش 13 برابری تولید برق تجدیدپذیر در دستورکار دولت نیروگاه خورشیدی دامغان 24 برابر ورزشگاه آزادی خبرگزاری فارس | nnqenergy

به دلیل مزایای فراوانی که سیستم تولید برق خورشیدی برای محیط زیست دارد. جهت تشویق افراد به راه اندازی نیروگاه، دولت طرح خرید برق خورشیدی را در نظر گرفته است و افراد میتوانند با فروش برق به دولت به کسب درآمد بپردازند . شرط اول برای این که بتوان از نیروگاه برق خورشیدی کسب درآمد کرد داشتن اشتراک برق است. بنابراین نیاز است که در داخل شهر یا نقاطی که دسترسی به شبکه برق شهری وجود دارد یک نیروگاه برق خورشیدی متصل به شبکه ساخت. هر فردی که مالک خانه یا زمینی باشد می‌تواند به راحتی با دریافت مجوزات لازم نیروگاه خود را برا کسب درآمد اجرا کند . مزایای نیروگاه متصل به شبکه علاوه کسب درآمد، تاثیرات مثبت آن بر روی محیط زیست است .

  • در سال ۱۳۸۹، شرکت برق آفتابی هدایت نور یزد نیز به منظور تولید محصول قابل رقابت در بازارهای جهانی و مطابق استانداردهای بین المللی، اقدام به راه اندازی یک خط تولید جدید به ظرفیت ۱۰ مگاوات در شهر یزد نمود.
  • از قبض برق می‌توانید آمپراژ برق خود و سه فاز یا تکفاز بودن آن را پیدا کنید.
  • اتصال نیروگاه به طرف ثانویه پست توزیع (در صورت عدم وجود شبکه فشار ضعیف) از طریق کابلکشی زمینی سه فاز برای نیروگاه‌های خورشیدی از 5 کیلووات تا 20 کیلووات.
  • این رقم تقریبا 10 برابر نرخی است که دولت برق را به مشترکین می‌فروشد.
  • چراکه خیلی از مشتریان عزیز نگران عدم خرید برق در سالهای دوم به بعد بودند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز فناوریهای خورشیدی است. مناسب برای تامین برق خانه های فاقد دسترسی به برق شهری، باغ و ویلا برای تامین روشنایی ، یخچال ،دزدگیر،دوربین مداربسته و…. سازه­های چوبی ارزان هستند و کار با آنها نیز راحت است اما ضعیف هستند و در محیط­های نیرونویان مرطوب دوام نمی­آورند. سازه­های پلاستیکی نیز هزینه پایینی دارند اما در مورد استاتیک و عمر اصلا بهینه نیستند. امیدوارم در همکاری من با تیم نماتک، مقالات نوشته شده توسط بنده در حوزه های مختلف مهندسی برای شما مفید واقع بشه. استراکچر های متحرک دارای ردیاب هستند که با توجه به زاویه خورشید تغییر می کنند تا بازده بالا برود، اما بسیار گران هستند.

ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر تا پایان سال به ۱۱۲۰ مگاوات می رسد

نیروگاه ههای انشعابی به نیروگاه‌هایی گفته می‌شود که متقاضی دارای کنتور برق (انشعاب برق) بوده باشد و می‌تواند تا ۲۰۰ کیلووات نیروگاه خورشیدی انشعابی احداث نماید. بالاتر از آن را نیروگاه غیرانشعابی می‌گویند که شرایط خاص خود را دارد. اصفهان- مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه از برگزاری آیین کلنگ‌زنی و آغاز ساخت بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور، با ظرفیت ۶۰۰ مگاوات و با سرمایه‌گذاری گروه فولادمبارکه در پایان هفته جاری خبر داد.

در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید

نیروگاه پایلوت هیدروژن خورشیدی طالقان استان البرز، شهرستان طالقان در سال ۱۳۸۴ تاسیس گردید. همچنین به منظور بهره گیری بیشتر از ظرفیت های استان سمنان در تولید برق خورشیدی، علاوه بر ساخت نیروگاه 10 مگاواتی خورشیدی در شهرستان دامغان، ساخت نیروگاه خورشیدی پاسارگاد سرخه و مهدیشهر هر کدام با ظرفیت 12 مگاوات را در دست اقدام دارد. برای احداث این نیروگاه خورشیدی که اقدامی موثر در بهره گیری از ظرفیت های انرژی خورشیدی در استان سمنان است، پنج میلیون و هشتصد هزار یورو سرمایه گذاری شده است. قبل از اینکه روال اخذ مجوز گفته شود، شایان ذکر است که در نظر داشته باشید قراردادی که برای فروش برق خورشیدی با شما بسته میشود تحت عنوان قرارداد تضمینی 20 ساله است. عبارت تضمینی را برای تعداد محدودی قرارداد استفاده میکنند که نشان از اهمیت این مدل قرارداد برای دولت دارد.

پروژه های انجام شده در حوزه نیروگاه خورشیدی توسط ما و همکارانمان

هزینه‌های ارتینگ بر اساس پیاده سازی بصورت عرف و با اجرای چاه یا رادکوبی اعلام شده است. در جا‌هایی که نیاز به پیاده سازی شبکه ارتینگ اختصاصی باشد هزینه‌ها بعد از محاسبات اعلام می‌گردد. از مناطق مستعد می توان به جنوب غربی ایالات متحده آمریکا، کشورهای مدیترانه­ای اروپا، خاورمیانه و خاور نزدیک، ایران و صحراهای هند، پاکستان، چین و استرالیا اشاره نمود. بدين‌وسيله اين موفقيت و ورود شركت فراب به اين عرصه را به‌حضور مديريت محترم ارشد سازمان، معاونت‌ها، مشاوران و مديريت‌هاي محترم مجموعه و تمامي همكاران محترم گروه فراب تبريك و تهنيت عرض مي‌نماييم.

انرژی خورشیدی می تواند به صورت مستقیم و غیر مستقیم به انرژی های دیگر تبدیل شود. نیروگاه های خورشیدی احتیاج به متخصص عالی ندارند و می توان آن ها را به طور اتوماتیک به کار انداخت، در صورتی که در نیروگاه های اتمی وجود متخصصین عالی مقام ضروری بوده و این دستگاه ها احتیاج به مراقبت های دائمی و ویژه دارند. کلیه هزینه ها، درآمدها، سودآوری، نرخ بازدهی سرمایه، تعداد سالهای برگشت سرمایه، تحلیل حساسیت، تحلیل نقطه سربسر، صورتحساب سود و زیان، ترازنامه و … در یک طرح توجیهی موجود است. بزرگترین خط ایرلاین هواپیمایی مسافربری ایران در تهران با خرید هواپیماهای مسافربری از ایرباس فرانسه با سرمایه گذاری 100 میلیون یورو.

Matthew Newman

Matthew Newman Matthew has over 15 years of experience in database management and software development, with a strong focus on full-stack web applications. He specializes in Django and Vue.js with expertise deploying to both server and serverless environments on AWS. He also works with relational databases and large datasets
[ Back To Top ]