آموزش همه مفاهیم اولیه و ضروری نرم افزار اتوکد که باید بدانید!

یک طرح اولیه بکشید در قسمت بعد آن را اندازه گذاری خواهیم کرد. حاشیه نویسی یک پروژه مهمترین بخش یک پروژه CAD است، زیرا چاپ یک ترسیم بدون اندازه گذاری پروژه شما را غیرقابل استفاده خواهد کرد. مجموعه ابزار اتوکد الکتریکال مبتنی بر پروژه است. اتوکد همچنین دارای ابزارهای مدیریت پروژه است که به کاربران این امکان را میدهد تا اطلاعات را به طور همزمان و موثر به اشتراک بگذارند. به علاوه، روش استفاده از فایل های PDF در اتوکد و تبدیل متن تک خطی به متن چند خطی یا MTEXT را آموزش می دهیم و در مورد اصلاحات صورت گرفته در تکنولوژی و عملکرد اتوکد، از جمله پشتیبانی از مانیتورهای دارای رزولوشن بالا، صحبت خواهیم کرد. وقتی هر دو سمبل دارای تگ مشابه باشند، مجموعه ابزار اتوکد الکتریکال میداند که این دو سمبل متعلق به یک دستگاه هستند. بهترین پکیج آموزشی اتوکد و جدیدترین مجموعه آموزشی ۲۰۲۰ به زبان فارسی و به صورت اینتراکتیو در سایت سریع آسان منتشر گردید.

در معماری اغلب باید اندازه گذاری ها را به ترسیم خود اضافه کنید بنابراین باید بدانید که چگونه این کار را انجام دهید. اندازه گذاری در اتوکد به ترسیم های شما اضافه شده و جلوه نهایی و کاملی به آنها می دهد. هنگام ساماندهی انبار و سایر مکان های ذخیره سازی مواد غذایی، مواد اولیه و خوراکی هایی که اغلب استفاده میکنید را دم دست قرار دهید. ایجادِ فضای فرود در نزدیکی مایکروویو و سایر وسایل کوچک مثل قهوه جوش یا توستر هم مهم است.

در اینجا ما روی تغییراتی که می توانید ایجاد کنید و چگونگی تأثیرگذاری آنها در هر ترسیم، تمرکز خواهیم آموزش اتوکد کرد. بنابراین باید بدانید که چگونه می توانید مقیاس Dimension-text و پارامترهای دیگر مانند فاصله افست متن، dimension lines، اندازه فلش ها و موارد دیگر را تنظیم کنید. 6. هنگامی که تمام اندازه های یک ترسیم در مقیاس اینچ ارائه می شوند، علامت اینچ (“) حذف می شود، در مورد میلیمتر نیزهمین طوراست. لوازم خانگی را از گوشه ها دور نگه دارید و مطمئن شوید که اگر درهای شان همزمان با هم باز شوند، به یکدیگر برخورد نمی کنند. وقتی اندازه ها در مقیاس اینچ ارائه می شوند، صفرهای اصلی از اندازه های کمتر از ۱٫۰۰ حذف می شوند. آنها را بررسی کنید و ببینید چه تاثیری روی اندازه های شما خواهند گذاشت. در اینجا شما می توانید فاصله آفست را از مبدا تغییر دهید.

نقشه های معماری باید دارای اندازه گذاری دقیق باشند.

اگر خانواده پرجمعیتی دارید یا زیاد آشپزی می کنید، وسایلی که معمولا استفاده می کنید را دو برابر کنید. حواس تان باشد که آشپزخانه باید پریز های برق زیادی در قسمت های مختلف داشته باشد تا بتوانید از قهوه جوش، اجاق توستر، مخلوط کن و سایر وسایل برقی بدون دردسر استفاده کنید. پنجره های بزرگ را با پرده های مخصوص پنجره که فقط بخشی از بالای پنجره را می گیرند، بپوشانید تا مطمئن شوید که فضا نور طبیعیِ کافی دریافت می کند. افرادی که دوست دارند آشپزی کنند، نسبت به آن هایی که کم تر این کار را انجام می دهند، به فضای کابینت بیشتری نیاز دارند (در حالت ایده آل بین ظرف و سینک ظرفشویی).

برای این منظور بر روی اولین پارت کلیک راست و گزینه ی Extract Here را انتخاب کنید، در این صورت تمام پارتهای موجود به صورت یکپارچه بر روی سیستم شما استخراج می شوند. با توجه به این که صنعت AEC به شدت به سمت مدل سازی سه بعدی پیش می رود، فکر می کنم تغییر یا ارتقاء این نرم افزار بسته به MEP به نفع سازمان یا شرکت شما باشد. ارتفاع و مکان مناسب برای مایکروویو بسته به سرآشپز یا در نظر گرفتن دسترسی کودک متفاوت است. اگر اتوکد را برای بازار کار می خواهید از همین بسته استفاده کنید! برای ترسیم پاره خط های افقی، عمودی و یا مایل از دستور line می توانیم استفاده کنیم. مقاله های آموزشی مختلف در مورد اتوکد امکانات و ویژگی های مختلف این نرم افزار را بررسی می کنند. اتوکد یک نرم افزار قدرتمند طراحی و نقشه کشی است که برای ایجاد طرح های دو بعدی و سه بعدی مورد استفاده قرار می گیرد.

آموزش اتوکد دوبعدی

شما می توانید خط را ادامه دهید یا آن را در نقطه پایانی که مشخص کردید پایان دهید. این نرم افزار قابلیت ترسیم مدل و طرح های سه بعدی را هم دارد و در این زمینه هم از توانایی بالایی برخوردار است. نقشه های معماری باید دارای اندازه گذاری دقیق باشند. آن دسته از کاربرانی نیز که دارای ایمیل دانشجویی هستند، میتوانند یک اکانت 3 سالهی دانشجویی داشته باشند. علاوه بر این می توانید یک شیلنگ بلند از شیر اصلی سینک تان به سمت گاز بکشید.

به طور مثال قفسه های شیشه ای یخچال نسبت به قفسه های سیمی بیشتر جلوی نشت مایعات را می گیرند. یک قفسه در کنار یا پشت آن قرار دهید تا روغن ها، ظروف و ادویه های آشپزی در دسترس تان باشند. با افزودن جزئیات جالب مثل درهای شیشه ای و قفسه های تزئینی و بلوک های یکسره، درب ها و کشو ها را از هم جدا کنید؛ همچنین می توانید محل نگهداری نوشیدنی ها یا پنجره ها را بین قسمت های مختلف کابینت قرار دهید. آموزش های نقشه کشی در زمینه های مختلف، از جمله نقشه کشی معماری، مکانیکی، عمران و برق صورت میگیرد. در دو دهه اخیر تحولات بسیار عمیقی در زمینه های صنعتی و فنی و مهندسی به وجود آمده است به طوری که سمت و سوی این تحولات به گونه ای بوده است که در صورت عدم آشنایی با نرم افزارهای فنی و مهندسی، دانش فرد از اعتبار کافی برخوردار نمی باشد.

اگر مایل هستید دقیقتر قیمت آموزش اتوکد 2016 یا نسخههای جدیدتر را با توجه به نیازتان بدانید، می­توانید با ثبت درخواست­تان در اپلیکیشن “خدمت از ما” از مدرسان آموزش اتوکد قیمت بگیرید. البته کدها Product key برای ورژنهای مختلف متفاوت است مثلا برای ورژن 2012 باید از کد 001D1 ، 2013 از کد 001E1 ، 2014 باید از کد 001F1 و غیره استفاده کنید در این کدها فقط حروف انگلیسی تغییر میکنند که متناسب با سال، حرف انگلیسی مربوطه را وارد میکنید و سپس بر روی next کلیک میکنید. کتاب آموزش کاربردی و تمرینات تخصصی AUTOCAD توسط مهندسین عمران و معماری استفاده می گردد.

4. اندازه های نشان داده شده با خطوط اندازه گذاری و پیکان فلش ها باید در پایین ترسیم (سیستم یک طرفه) قرار داده شوند. و به نوعی می توان گفت شرکت در یک دوره آموزش اتوکد، اولین گام مثبت برای ورود به بازار کار است. دیوار های آشپزخانه که کاملا با کابینت پوشانده شده اند ؛ می توانند سنگین و غیرجالب به نظر برسند. در این دوره به شما کمک می کنیم تا با مزایای اصلاحات جدید در اتوکد ۲۰۱۸ آشنا شوید و در مورد تمام ویژگی های جدید توضیح خواهیم داد. میتوانید آن را بر روی قسمتهای مختلف نقشه قرار دهید و بر روی بعد مورد نظر کلیک کنید تا بعد مورد نظر برای شما ظاهر شود و به راحتی با دکمه orbit میتوانید آنرا بچرخانید و نقشه مورد نظر را از جهات مختلف مورد بررسی قرار دهید. شما همچنین می­توانید اطلاعات و سوابق کاری هر مدرس را همراه با نظرات شاگردان قبلی در مورد کیفیت آموزش آنها مشاهده کنید.

Matthew Newman

Matthew Newman Matthew has over 15 years of experience in database management and software development, with a strong focus on full-stack web applications. He specializes in Django and Vue.js with expertise deploying to both server and serverless environments on AWS. He also works with relational databases and large datasets
[ Back To Top ]