آموزش تولید محتوا با موبایل + ابزار و اپلیکیشنهای ضروری

البته برای اینکه محتوای ویدیویی با کیفیت داشته باشید بهتر است موارد زیر را رعایت کنید. برای اینکه بتوانید عکسهای زیادی برای انتخاب داشته باشید، یک قانون ساده وجود دارد و آن این است که از سوژه خود چندین عکس از زوایای مختلف بگیرید تا درنهایت بهترین عکس را برای مرحله بعدی و ادیت نهایی انتخاب کنید. مزیتی که این اپلیکیشن دارد این است که میتوان از سایت Canva آن هم به صورت آنلاین استفاده کرد، بنابراین میتوان از هر سیستمی به محتواهایی که قبلا با این سرویس ساختهایم دسترسی داشته باشیم و آنها را ادیت کنیم. با تهیه اکانت Pro میتوانید به راحتی تایپ فارسی داشته و حتی فونتهای فارسی دلخواهتان را هم آپلود کنید. سپس در زمان مناسب میتوانید از این ایدهها برای تولید محتوا استفاده کنید. حال فایل ایجاد شده را در اپلیکیشنهای پشیتبانگیری ذخیره کرده تا در زمان مناسب بتوانیم آنها را با استفاده از لپتاپ یا سیستممان تکمیل کرده و یا ویرایش کنیم.

گوشی خود را در حالت پرواز قرار دهید، تا ضمن ضبط صدا با نوتیفیکیشنها و یا زنگهای احتمالی حواستان پرت نشده و کار ضبط هم نیمه کاره نماند. حال کافی است هنگام عکاسی سوژه خود را در امتداد این خطوط قرار داده تا بتوانید عکسبرداری بهتری داشته باشید. آیا میخواهید این ویدیو را در اینستاگرام منشتر کنید یا سایت خود یا کانال یوتیوب و آپارات. با توجه به محصول خود میتوانید یک چادر عکاسی را به راحتی از سایت دیجی کالا تهیه کرده و با نورپردازی مناسب، یک عکس حرفهای و تمیز را برای سایت یا پستهای اینستاگرامتان تولید کنید. این روزها برای تهیه تصاویرِ حرفهای میتوانید از گوشی خود استفاده کرده و نیازی به تهیه دوریبنهای DSLR نیست. از قسمت تنظیمات فیلمبرداری در گوشی خود به راحتی میتوانید ابعاد فیلمبرداری را مجله خبری webspinner مشخص کنید. مزیت مهم این اپ این است که میتوانید بهراحتی تمام ایدههای مدنظرتان را به همراه تصویر و حتی لوکیشن در آن وارد کنید. استفاده از کاغذهای رنگی یا حتی یک صفحه سفید و ساده میتواند برای عکاسی از اجسام و محصولات عالی باشد.

اگر محصولاتی دارید که نیاز به تهیه عکسهای حرفهای از آن دارید، میتوانید از یک چادر عکاسی استفاده کنید. این اپ را میتوانید هم برای اندروید و هم آیفون به رایگان دانلود کنید. برای اینستاگرام هم میتوانید از همین ابعاد یا نسبت ۱:۱ برای ویدیوهای مربعی بهره ببرید. سپس در روزهای دیگر میتوانید آنها را به کامپیوترتان منتقل کرده و با استفاده از نرمافزارهای گفته شده، ادیت را روی فایلها انجام دهید. با نصب یکی از این دو روی گوشی خود و نصب نسخه ویندوزی آن روی کامپیوترتان میتوانید به راحتی به فایلهایی که با Word ساختهاید دسترسی داشته و آنها را در زمان مناسب ادیت کرده و یا تکمیل کنید. این یک اپلیکیشن ویرایش تصاویر کامل و حرفه ای است که توسط گوگل ساخته شده و میتوانید آن را روی گوشیهای آیفون و اندروید نصب کنید. بنابراین هدف ما در تولید محتوا با موبایل برای مقالات، بیشتر متمرکز روی ایدهیابی برای پیدا کردن موضوعاتِ بعدیِ مقالاتِ سایت یا پیج اینستاگرام و تعیین سرفصلهاست. برای این منظور میتوانید به سادگی از اپلیکیشن فیلمبرداری روی گوشی خود استفاده کرده و با زدن دکمه رکورد، کار ضبط ویدیو را شروع کنید. برای تولید محتوا با موبایل، با استفاده ازنکات زیر میتوانید تصاویر خوب و با کیفیتی داشته باشید.

بنابراین برای تولید محتوا با موبایل کاری که انجام میدهیم به این ترتیب است که ابتدا ایدههای خوبی را جمعآوری کرده و سپس سرفصلهای موضوع را پس از تحقیق و بررسی در اپلیکیشن Word وارد میکنیم. گام دوم در تولید محتوا، تحقیق و بررسی در مورد موضوعات انتخابی است. کافی است دکمه ضبط روی اپلیکیشن رکورد گوشی را فشار داده و شروع به صحبت و ضبط صدای خود کنید. شاید فکر کنید گوشی شما کیفیت خوبی برای ضبط صدا نداشته باشد و یا برای ساخت پادکست نیاز به یک میکروفون حرفهای دارید، در حالیکه در دوره جامع تولید محتوا به صورت کامل آموزش داده شده چطور با استفاده از موبایل خود صدای با کیفیتی ضبط کنید که بتوانید برای آموزشهای ویدیویی و پادکستها از آن استفاده کنید، بدون آنکه نیاز به خریداری یک میکروفون حرفهای و گران قمیت داشته باشید. البته در ادامه، اپلیکیشنهای تولید محتوا با موبایل برای مقالات را هم به شما معرفی خواهیم کرد، ولی پیشنهاد ما به شما این است که اگر میخواهید محتوای متنی تولید کنید، بهتر است در کنارِ موبایل، حتما از لپتاپ یا یک سیستم رومیزی هم استفاده کنید. برای این منظور از تنظیماتِ دوربینِ گوشی خود، حالت Grid را روشن کنید، به این ترتیب تصویر با استفاده از ۲ خط عمودی و ۲ خط افقی به ۹ قسمت تقسیم میشود.

Matthew Newman

Matthew Newman Matthew has over 15 years of experience in database management and software development, with a strong focus on full-stack web applications. He specializes in Django and Vue.js with expertise deploying to both server and serverless environments on AWS. He also works with relational databases and large datasets
[ Back To Top ]